alexa metrics

banner560

banner572

Akçaabat'ta yol protestosu

Akçaabat'ta vatandaşlar çalışmaları devam eden yol üzerinde imar uygulamalarına tepki gösterdi. Akçaabat Belediyesi tarafından ilçenin Yeni Mahalle mevkiinde yapılan imar uygulaması ile mağdur olduklarını iddia eden mahalle sakinleri, ellerinde taşıdıklar

Bölgesel 17.04.2012, 09:15
Akçaabat'ta yol protestosu

Akçaabat'ta vatandaşlar çalışmaları devam eden yol üzerinde imar uygulamalarına tepki gösterdi.

 

Akçaabat Belediyesi tarafından ilçenin Yeni Mahalle mevkiinde yapılan imar uygulaması ile mağdur olduklarını iddia eden mahalle sakinleri, ellerinde taşıdıkları dövizler ile uygulamaya tepki gösterdi.

Mahalle halkı adına gazeteciler bir açıklama yapan Mustafa Günaydın, imar kanununa göre mahallede 18 uygulaması yapıldığını ve arazi sahiplerinin mağdur edildiğini iddia etti. “Belediye burada yaptığı imar uygulaması ile biz arazi sahiplerini mağdur yetmiştir.

 

Bu uygulamayı yaparken kimseye bir şey sormamıştır. Yapılan uygulama ile vatandaşlarımızın arazilerine başka kimseleri müşterek etmiş ve mağduriyet arttırılmıştır” dedi.


Uygulama ile buradaki arazi üzerinden bedava yol geçirildiğini iddia eden Günaydın “Yapılan uygulama ile buradaki yol için devlet arazi sahiplerine tek kuruş para ödememiştir.

 

Ancak bu alanın hemen sağında ve solunda bulunan yerlerde yolun geçtiği alanlarda ise devlet arazi sahiplerine yüklüce para ödenmiştir. Bu çifte standardın amacını anlamakta güçlük çekiyoruz. Bizlerde diğer vatandalar gibi yolun geçtiği yerleri devletin istimlak ederek bedelini ödemesini bekliyoruz” dedi.

 


Yorumlar (1)
mynamesrai 10 yıl önce
belediye 18 uygulaması yaparken bize sormadı diyor. 18 uygulamasını belediyeler yada valilik resen yapar. bu uygulama sonucu evlerine gitmeye yolu olmayan insanların tarlaları, akçaabatın en değerli arsaları oldu. ama vatandaşımız cumhurbaşkanına kadar dilekçe yazdı belediyeyi bastı bildiğim kadarıyla. kamulaştırması devam eden yol 18 uygulaması yapılarak çözülecekti. ama bizim vatandaşımız mahkemelerde süründürdü adete belediyeyi. ve karayolları baktı olacak gibi değil, kamulaştırmaya karar verdi geri kalan güzergahı. bu tarz insanlar yüzünden dünyanın kamulaştırma parası çıkacak devletin cebinden cebimizden... devletten 3 kuruş para koparmak için vatandaş her yolu deniyor. bizde bakıyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@