7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Akçaabat'ta heyelan korkusu!

Akçaabat ilçesinde yaşayan Mehmet Biryan, heyelan riski nedeniyle eviyle yol arasındaki alana istinat duvarı yapılmasını istedi. İlçeye bağlı Aydın Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Biryan, evinin hemen alt tarafında 2010 yılında oluşan heyelanın ardından evin

Bölgesel 15.04.2014, 16:16
Akçaabat'ta heyelan korkusu!
Akçaabat ilçesinde yaşayan Mehmet Biryan, heyelan riski nedeniyle eviyle yol arasındaki alana istinat duvarı yapılmasını istedi.
 
İlçeye bağlı Aydın Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Biryan, evinin hemen alt tarafında 2010 yılında oluşan heyelanın ardından evinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını öne sürdü.
 
Birkaç yıl önce heyelan nedeniyle köy yolunun güzergahının değiştirildiğini anlatan Biryan, şunları söyledi:
 
"Yol evimizin hemen alt tarafındaki araziden geçirildi fakat bu kez de zamanla burada heyelanlar oluşmaya başladı. Heyelanlar oluştukça evin altındaki toprak kaymaya başladı, evime giden merdivenin altı tamamen boşaldı. 9 Temmuz 2010'da Akçaabat Kaymakamlığına dilekçe verdim. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve kurum mühendisleri, 15 Eylül 2010'da gelip inceleme yaptılar ve bir rapor hazırladılar. Rapora göre evin hemen alt tarafına acilen bir istinat duvarının yapılması gerekiyordu ancak yaptığım bütün müracaatlar karşılıksız kaldı. Buraya 20-25 metre uzunluğunda ve 3-4 metre yüksekliğinde bir istinat duvarı yapılması gerekiyor. İşçiliğini de köy muhtarlığı üstlenmişti ama talebimiz uygun görülmedi."
 
Biryan, söz konusu istinat duvarının yapılması için yetkililerden yardım beklediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@