AK Parti Trabzon'da STK'lara sordu

AK Parti Trabzon'da, milletvekili adaylarının tespiti çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla temayül yoklaması gerçekleştirdi.Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde kurulan 13 sandıkta, sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf ve me

Bölgesel 23.03.2015, 09:02
AK Parti Trabzon'da STK'lara sordu

AK Parti Trabzon'da, milletvekili adaylarının tespiti çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde kurulan 13 sandıkta, sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf ve meslek odalarının temsilcileri, oy kullandı. Oylamaya, yaklaşık bin 800 sivil toplum kuruluşundan 9 bine yakın kişi katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Kanuni Sultan Süleyman Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak 13 nolu sandıkta oy kullanan AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, demokrasinin hakim olduğu bir havada,  sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıf ve meslek kuruluşlarının temsilcilerinin oylarını kullandığını söyledi.

GENEL MERKEZDE DEĞERLENDİRİLECEK

Türkiye'nin 81 ilinde temayül oylamasının yapıldığını ifade eden Revi, "Bu temayülümüz şehrimizi temsil edenlerin Trabzon'da kimi milletvekili olarak görmek istiyorlarsa ifade edebilecekleri bir yoklamadır. Bu yoklamayla tüm sivil toplum kuruluşlarımızın görüşlerini almış olduk. Birbirinden değerli bütün katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Burada kullanılan oylar genel merkezimizde değerlendirilecek" dedi.

ONLARDA OY VERDİ

Ak parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve Milletvekili aday adayı Mazhar Yıldırımhan'da oy verdi. Haydar Revi Muhteşen kanuni Sultan Süleyman Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak oyunu kullanırken Yıldırımhan, Ensar Vakfı Derneği yeöneticisi olarak oyunu kullandı.

TEMAYÜLDEN NOTLAR
 
- Trabzon’da spor camiasında aktif görev yapan bazı Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin bazıları oy kullanmaya geldiklerinde basın mensupları tarafından görüntülenmek istemediler.
 
- Muhafazakar görülmeyen çoğu STK yönetici ve temsilcisi temayüle gelmekten son anda vazgeçti.
 
-Temayülün sonuçlarının ne olacağını bilmediklerini söyleyen bazı STK temsilcileri oy vermeye gelmedi.
 
- Oy verecekler isim isim sandık numaralarına yönlendirildi. 
 
- Sandıklar şeffaf içi görülür bir plastikten oluşturuldu.
 
- Perdeler arkasında oy kullananların isimleri kesinlikle oy pusulalarına yazılmadı. Kimin
hangi aday adayına oy verdiği görülmemesi için.
 
- AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayları oy kullanma işleminin yapıldığı Hamamizade  Kültür Merkezi etrafında oylama gelen STKlarla direkt temas kurdu. Lobi ve kulis çalışmaları yaptılar.
 
- Oylamaya AK Parti’nin eski yöneticileri de katıldı.
 
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@