banner556

Adliye binası 20 milyon TL'ye mal olacak

Trabzon’un Yomra ilçesine bağlı Kaşüstü Beldesi’nde yapımı süren Adliye Binası bu yıl hizmete girecek.Yaklaşık 20 milyon TL mal olacak olan yeni Adliye Binası'nda yok yok. Binanın en geç bu yılın Şubat ayında teslim edileceği öğrenilirken, taşınma işlemi

Bölgesel 15.01.2013, 10:59
Adliye binası 20 milyon TL'ye mal olacak

Trabzon’un Yomra ilçesine bağlı Kaşüstü Beldesi’nde yapımı süren Adliye Binası bu yıl hizmete girecek.

Yaklaşık 20 milyon TL mal olacak olan yeni Adliye Binası'nda yok yok. Binanın en geç bu yılın Şubat ayında teslim edileceği öğrenilirken, taşınma işlemi ise Mayıs-Haziran aylarında gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 38 bin metrekarelik bir alana sahip yeni Adliye Binası’nın üç ayrı noktasında 3 asansör bulunuyor. Son teknolojiye göre donanımlı olacak olan Adliye Binası Türkiye’nin sayılı Adliye Binalar arasında yerini alacağı öğrenildi.

Yorumlar (4)
misafir. 8 yıl önce
adliye binası da Yomrada ne diyelim Trabzon yok artık Yomraya gideceğiz demek
Veysel Şimşek 8 yıl önce
Adalet yok, Adliye var!
kadirbilir 8 yıl önce
şehir merkezinde yeterli müsait alan olmadığı için adliye, hastane gibi büyük ölçekli yapıların çevredeki müsait arazilere taşınması gayet normal bir durum, trabzonda bu yer yomra olmuş çok mesele değil ancak adliye gibi hastane gibi kurumların günlük ziyaretçi sayıları binleri bulur, merkezden uzakta olan bu kurumlara ulaşımın da ona göre planlanması gerekir. bu ulaşım sadece minibüs otobüsle sağlanmamalı, büyükşehir olan trabzona yomradan akçabaata uzanan bir raylı sistem hattı düşünülmeli, bu hat sayesinde trabzonun gelişimi daha da hız kazanır, şehri geliştirecek olan her zaman altyapıdır
adil türk 8 yıl önce
Havaalanına,Limana,Meydan a yalınlığı.Arazi olarak kentleşmeye elverişli olması.Kaşüstü Trabzonun en stratejik olmaya aday bir bölgesi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@