4 El Ateş Etti

Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam saatlerinde Öğretmenler Mahallesi 1017 Sokak Dostlar Apartmanı 1. katında meydana geldi. İddiaya göre emekli opera sanatçısı olan Nihal Arıkan’ın evine kayınbiraderi Selçuk Türkeri alkolü şekilde geldi. Arıkan’ın, boş

Bölgesel 23.09.2012, 10:08
4 El Ateş Etti

Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam saatlerinde Öğretmenler Mahallesi 1017 Sokak Dostlar Apartmanı 1. katında meydana geldi. İddiaya göre emekli opera sanatçısı olan Nihal Arıkan’ın evine kayınbiraderi Selçuk Türkeri alkolü şekilde geldi. Arıkan’ın, boşandıktan bir kaç ay sonra vefat eden eşinin ağabeyi Selçuk Türkeri, kardeşinin sağlığında alınan ve parasını kendisinin verdiğini öne sürdüğü 2 daireyi yengesinden istedi.

Arıkan’ın, da daireleri eşinin Amerika’da oturan kızlarının üzerine yaptığını, kendisinin bu konuda yapacağı bir şey olmadığını söyledi. Türkeri ile Arıkan bunun üzerine tartışmaya başladı. Ruhsatlı tabancasını çıkaran Türkeri, emekli opera sanatçısı Arıkan’a kurşun yağdırdı.

Çevredekilerin silah sesi duyması üzerine eve girenler Arıkan’ı kanlar içinde buldu. Haber verilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede Arıkan’ın öldüğünü belirledi. Cinayetten sonra kaçan zanlı, yaklaşık bir saat sonra Ören Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu.

Zanlı Türkeri’nin Alman pasaportu taşıdığı ve olaydan birkaç gün önce mal paylaşımını görüşmek için Burhaniye’ye gelip yengesinin oturduğu apartmanın yakınındaki bir otele yerleştiği ileri sürüldü. Nihal Arıkan’ın cesedi savcılık incelemesinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@