banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

3 saatte köprü yaptılar!

 KARABÜK'ün Safranbolu İlçesi'nde otlarken kanyonda kayalıklara düşen inek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı 10 metre uzunluğundaki ahşap köprüden geçirilerek aşağı indirildi. Geçen pazar günü, Safranbolu'nun Sırçalı Köyü'nde yaşayan Mü

Bölgesel 06.10.2012, 19:48
3 saatte köprü yaptılar!

 

KARABÜK'ün Safranbolu İlçesi'nde otlarken kanyonda kayalıklara düşen inek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı 10 metre uzunluğundaki ahşap köprüden geçirilerek aşağı indirildi.
 
Geçen pazar günü, Safranbolu'nun Sırçalı Köyü'nde yaşayan Münire Korkmaz'a ait inek, otlarken kanyondan aşağıya düştü. Münire Korkmaz kayalıkların üzerine düşen ineğin kurtarılması için jandarmadan yardım istedi. Kanyona gelen jandarma ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, ineği kurtarmak için çalışma başlattı. Arazi şartlarından dolayı ineğin vinçle kurtarılamaması üzerine köprü yapılmasına karar verildi. Köyden elde edilen kerestelerle aşağıdan ineğin bulunduğu kayalıklara doğru yaklaşık 3 saatte 10 metre uzunluğunda köprü yapıldı. İnek köprüden geçirilerek aşağıya indirildi.
 
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay, ineğin kurtarılması için 3 saatte köprü yaptıklarını söyledi. Erbay, "Arazi şartlarından dolayı ineğin vinçle kurtarılmasının gerçekleştirilemeyeceğini görünce bir köprü yapmaya karar verdik. Köylülerden tedarik ettiğimiz tahtalarla 3 saatlik bir çalışma sonucunda kayaların üzerine ineğin geçebileceği bir köprü yaptık. Sonrasında da ineği bu köprüden geçirerek kanyonun aşağısına indirdik" dedi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@