25 Yıllık inadından vazgeçmiyor

 Gümüşhane'nin tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Zigana köyünde 25 yıldır çay ocağı işleten Servet Eroğlu (57) ilk günden beri hiçbir müşterisine açık çay vermiyor. Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde babasında kalma çay ocağını işleten ve daha önce defal

Bölgesel 24.10.2012, 08:50
25 Yıllık inadından vazgeçmiyor

 

Gümüşhane'nin tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Zigana köyünde 25 yıldır çay ocağı işleten Servet Eroğlu (57) ilk günden beri hiçbir müşterisine açık çay vermiyor.
 
Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde babasında kalma çay ocağını işleten ve daha önce defalarca haberlere konu olan Eroğlu, dönemin Valisi Veysel Dalmaz'a bile açık çay istediğinde 'Bende açık çay yok' dediğini anımsatarak, çayını en kaliteli çaydan demlediğini belirtti ve "Müşterilerimize sabahın ilk saatlerinden itibaren sürekli taze çay veriyorum. Taze çayın da açığı olmaz. Çay demli içilir." dedi.
 
Dükkanının tabelasına bile "Açık çay yok" yazdıran Eroğlu, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin köye geldiğinde mutlaka kendi çay ocağına geldiklerini ve "Açık çay var mı?" diye artık espri yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
adil türk 7 yıl önce
Çay ın içilme şekli .Çok sıcak olmamalı ,çok koyu olmamalı,şeker asla katılmamalı.Usulüne uygun demlenmeli.Ozaman şifalı olur.Onun haricinde zarardan başka bi işe yaramaz.Tavşan kanı kıvamı iyidir.

Servet bey bu konuları iyi araştır.Müşterilerini üzme.:)))))))))))))))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@