15 ton hamsi karaya vurdu

Rize'de motorunun arızalanması nedeniyle limana yanaşmaya çalışan balıkçı teknesi Ağın kayalara takılması üzerine yan yattı. Kaptan ve 13 mürettebatı filika yardımıyla kıyıya çıkan teknedeki yaklaşık 15 ton hamsi kıyıya vurdu.Gündoğdu Beldesi Limanı'ndan

Bölgesel 19.12.2012, 00:14
15 ton hamsi karaya vurdu

Rize'de motorunun arızalanması nedeniyle limana yanaşmaya çalışan balıkçı teknesi Ağın kayalara takılması üzerine yan yattı. Kaptan ve 13 mürettebatı filika yardımıyla kıyıya çıkan teknedeki yaklaşık 15 ton hamsi kıyıya vurdu.

Gündoğdu Beldesi Limanı'ndan akşam saatlerinde Karadeniz'e açılan kaptan Süleyman Topal'a ait, 'Eska Baba' isimli 30 metrelik tekne denize ağ attı. Bir süre sonra motoru arızalanan tekne balık dolan ağı çekemedi. Bu sırada ağ kayalara takıldı, kaptan ve 13 mürettebat kayıklarla kıyıya çıktı. Daha büyük teknelerle dönen mürettebatın kurtarmaya çalıştığı tekne yan yattı. Dalgaların etkisiyle sürüklenen ve kayalara çarpan teknedeki yaklaşık 15 ton hamsi denize dökülüp, dalgaların etkisiyle kıyıya vurdu.

Olayın Sahil Güvenlik ekiplerine bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve ambulanslar sevk edildi. Haber verilen kurtarma botları da bölgeye hareket etti. Olayı duyan çok sayıda vatandaşta kıyıda toplanarak kurtarma çalışmalarını izledi. Çevredeki balıkçılar, teknenin kurtarma çalışmalarında geç kalındığını belirterek tepkilerini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@