banner526

banner513

Armağan Çağlayan Kimdir?

Armağan Çağlayan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Biyografi 26.06.2020, 13:18
Armağan Çağlayan Kimdir?

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN KİMDİR?

Armağan Çağlayan, 8 Nisan 1966 tarihinde Suzan- Fikret Çağlayan çiftinin oğlu olarak İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

EĞİTİMİ KARİYERİ:

Çocukluk ve gençlik yıllarını Hereke'de geçiren Çağlayan, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı'nda doktora programına başlamıştır. Avukatlık stajını ise  Kocaeli Barosu'nda tamamladıktan sonra avukatlığı bırakıp İstanbul'a gitmiştir.

MedYapım'ın kurulduğu bir esnada arkadaşının da yardımıyla hazırlık elemanı olarak işe başlamıştır. Kısa süre içerisinde Editörlüğe kadar yükselip Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendiği dönemde 11 yıldır çalıştığı MedYapım'dan ani bir kararla ayrılmıştır. MedYapım'da çalıştığı dönemde Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Şans Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi birçok başarılı yapıma Editöryal Koordinatör olarak imzasını atmıştır.

2003 yılında ise Popstar yarışmasının jüri üyesi olarak kamera arkasından ekran önüne hızlı bir geçiş yapmıştır. BO sıralarda ise Finansbank ile Avea markalarının reklamlarında, Belalı Baldız ve İmkansız Aşk adlı dizilerde konuk oyuncu olarak oyunculuk yeteneğini gösterme fırsatını yakalamıştır. 2004-2005 yılları arasında Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde köşe yazarlığı yapmaya başladıktan bir süre sonra çeşitli röportajlara da imzasını atmıştır. Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra röportajlarına Esquire dergisinde devam ettmiştir. Aynı zamanda Dishy dergisinde de "Tortu Takvimi" adında bir köşe hazırlamıştır.

MedYapım'dan ayrıldıktan sonra görevine Doğan TV bünyesinde yer alan D Productions yapım şirketinde prodüksiyonlardan Sorumlu Direktör olarak devam etmiştir. "Son Ütücü", "Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye" ve "Büyük Teklif" adlı programların yapımcılıklarını üstlenmiştir. 2006 yılı yaz döneminde Star TV ekranlarında "Son Ütücü" adlı talk show programını yapmıştır.

2006 yılının bitmesiyle birlikte D Productions'taki görevinden ayrılmış ve "Son Ütücü" programı da ekranlara veda etmiştir. 2007 yılında Osman Yağmurdereli ile birlikte "Ar&Ya" yapım şirketini kurmuştur. Ar&Ya Yapım şirketinde "Dilimin Ucunda", "Kadınlar ve Erkekler" ve sunuculuğunu üstlendiği talk show programı "Armağan Çağlayan'la Bu Hafta" programına imzasını atmıştır.

Armağan Çağlayan 2008 yılında Ayşe Taş ile "Çok Yaşa Sen Ayşe" programını yapmış, ardından"Format Yapımcılık" şirketini kurmuştur. 2009 yılında yapımcılığını yaptığı "Olmaz Böyle Şey" adlı program ile Türkiye'nin yetenekleri ile yurtdışındaki yetenekleri bir araya getirmiştir.  2009 yılında Play Yapımcılık'ın üstlendiği "Altın Kızlar" adlı programın formatını yurtdışından getirmiştir.O sıralarda Popstar Alaturka'da jüri üyeliğine devam etmiştir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi ve Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ile Görsel İletişim bölümlerinde öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Radikal Gazetesi'nde köşe yazıları yazmış ve röportajlar yapmıştır. 3 Şubat 2016'da Nokta Dergisi'nde yazmaya başlamıştır.

Magazin röportajlarına 29 Nisan 2017'de Posta Gazetesi'nde devam eden Çağlayan, bir ay sonra buradan ayrılmış ve 8 Haziran 2017'de Kanal D'ye geçmiştir. 17 Mayıs 2018'de Kanal D'nin Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından diğer pek çok medya çalışanıyla birlikte işten çıkartılmıştır. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@