Terör örgütüne misli ile karşılık verilirken gelişmeleri yakından takip eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi sınır hattında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Türkiye son 2 günde 7 vatan evladını  şehit verdi. Terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıların ardından bölgede operasyonlar tekrar sıklaştırılırken terör yuvaları bombardımana tutuldu. Dün gerçekleştirilen operasyonlarda 22 terörist etkisiz hale getirildi. Konya’daki programına erteleyen  Bakan Akar  direk Ankara’ya geçerek TSK komuta kademesi ile toplantı gerçekleştirdi.

IRAK SINIRINDA
Bakan Akar Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde gece boyunca gerçekleştirdiği mesaisinin ardından sabah da sınır hattına hareket etti. Beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Hakkari/Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı’na gelen Akar buradan 3. Piyade Tümen Komutanlığı’na geçti.