vardallar

Anahtar Deliği 27.09 2021

Trabzon kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 27.09.2021, 08:51 27.09.2021, 11:07
Anahtar Deliği 27.09 2021

Ordu yine bize golü 90’dan attı!

Ordu Büyükşehir olmasının ardından gözle görülür bir değişim yaşarken Trabzon’un yıllardır mücadelesini verdiği bir çok şeyi bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Her seçim öncesinde Trabzon’a vaadedilen ancak türlü bahanelerle yapılmayan tramvay ve demiryolu için Ordu ilk adımını attı.

Ordu’da sahile nostaljik bir tramvay yapıldı. Tek seferde 21 kişiyi taşıyabilen elektrikli teleferiğin test sürüşleri de yapıldı.

İşte bu durum yazarımız Turgay Beşyıldız’ın gözünden kaçmadı. Beşyıldız konuyu sosyal medyada gündeme taşırken “Ordu yine bize golü 90’dan attı” ifadelerini kullandı.

Beşyıldız “Ganita-Akyazı (Medıcal Park Stadyumu) arasında gidip-gelen nostaljik iki Tramway... Ordu kenti, yine bize golü 90'dan attı. Helal olsun... Darısı Trabzon'un başına!” dedi.

Sizce de Trabzon bunları hak etmiyor mu?

Başka yerlerde görmek yerine ilkleri yapması gerekmiyor mu?

**

Ahmet Metin Genç Fenerbahçeliyi Trabzonsporlu yaptı

Başkan Genç’e Azerbaycan’dan anlamlı ödül!

Azerbaycan toprağı Karabağ'ın Ermenistan işgalinden azat edilişinin yıl dönümünü etkinliklerine davetli olarak katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) tarafından medya ödülü takdim edildi.

Azerbaycan topraklarının özgürlüğü uğruna yapılan 44 günlük vatan muhaberesinde Karabağ gerçeklerinin dünya kamuoyuna ulaştırılması için yapmış olduğu katkılardan dolayı ödül takdim edilen Başkan Genç, Azerbaycan devleti tarafından Karabağ'ın azat edilişinin yıl dönümü olan 24-28 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldı. Başkan Genç, savaştan sonra Şuşa’yı ilk ziyaret eden belediye başkanı oldu.

Ödül töreni sonrasında yüzleri gülümseten diyaloglar da yaşandı.

Başkan Genç, etkinlikler sırasında savaşta şehit olan Azeri komutanın yeğeni Uğur Abuszade ile sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi. Şehit komutanın yeğeni Fenerbahçeli olmasına rağmen gelen heyetten çok etkilendiğini ve bundan sonra Trabzonsporlu olacağını dile getirdi. Bunun üzerine Başkan Genç de çocuğa Trabzonspor forması göndereceğine dair söz verdi.

**

Başkan Zorluoğlu’nun dikkatine! Uçurtma şenliğinde çocuklar uçurtmasız kaldı

Trabzon’da dün güzel bir etkinlik vardı.

Düzenlemesi tamamlanan Yalıncak plajı uçurtma şenliği ile açıldı.

AKUT, Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de standlarını kurdu, çocuklar ile güzel sohbetler kurdular.

Fidan dikim etkinliği de güzel bir etkinlik olarak göze çarptı.

Tüm bu etkinlikleri gölgeleyen bazı gelişmelerde yaşandı.

Etkinliğe gidenler bizlere ilettikleri konuların başında uçurtma sorunu vardı.

Etkinliğin adının uçurtma şenliği olmasına rağmen çoğu çocuk uçurtmasız kaldı.

Günlerdir duyurusu yapılan şenlikte neden yeteri kadar uçurtma olmaz?

Bazı çocuklar uçurtmalarını havalandırmaya çalışırken neden bazıları izlemek zorunda kaldı.

Güzel bir etkinlik düşünüyorsunuz madem, bazı çocukların kalbinin kırılmasını neden önlemiyorsunuz?

Başkan Zorluoğlu, organize edenleri ciddi bir şekilde uyarması lazım çünkü anne babalar bu durumları bize aktarırken oldukça kırgın gözüküyorlardı.

Ayrıca orada uçurtma dağıtan görevlilerin, uçurtmaları sakladığı da iddia edildi.

Anne – Babalara uçurtma yok denilirken birinin uçurtmayı yere düşürdüğü ve bunu gören velilerin oradan bir şey demeden uzaklaştığı belirtiliyor.

O görevli uçurtmayı neden sakladı araştırılmalı?

Yoksa bedava dağıtılan uçurtmalar başka amaçlar için mi kullanılacaktı?

Bu iddialar bize geldi biz de yazdık. Büyük emekler verilerek yapılan organizasyonlar kendini bilmez birkaç kişi tarafından işte böyle hatalar ile gölgeleniyor.

Başkan Zorluoğlu’nun dikkatine!

**

Uçtu uçtu başkan uçtu

Maçka'da güzel bir yatırım dikkat çekiyor.

Macera parkında vatandaşların ilginç anlar yaşayabileceği oyun alanları mevcut.

Bu alanların tanıtımını Maçka Belediye başkanı Koray Koçhan bizzat kendi yaptı.

Atlama kulesinden atladı, raylı bölümden kaydı, Zıpladı falan.

Güzel bir projeyi tanıtmak için elinden geleni yaptı.

Başkanın bu çabasını boşa çıkarmamak lazım.

En kısa sürede Maçka macera parkını biz de ziyaret edeceğiz.

**

Hüseyin Türkmen’in ayağına gelen şans

Trabzonspor’da en çok eleştirilen isimlerin başında gelir Hüseyin Türkmen. Yerine bir çok kişi transfer edilir her sene ama o bir şekilde forma şansı bulur.

Ancak ne yapar ne eder formasını kaptırır.

Uzun zamandır forma şansı bulamıyordu.

Vitor Hugo’nun kırmızı kart cezalısı olması, Densvil’in de sakatlığı sonrası bu akşam oynanacak Alanyaspor karşılaşmasında şans bulmasını sağladı.

Umalım da kendini iyi hazırlamış olsun.

Trabzonspor’un yerli güce her zaman ihtiyacı var.

Özellikle altyapıdan çıkan isimlere.

Hüseyin’in ve diğer isimlerin her zaman hazır olmaları önemli.

Hüseyin’e ve tüm takıma başarılar dileriz.


Yorumlar (18)
Metin Can 4 hafta önce
Orduyu bilmemde bizim yöneticilerde vizyon ve heyecan sorunu var, o kesin. İktidar milletvekillerinin tamamının değişmesi lazım. Trabzon bu vekilleri daha fazla taşıyamaz. Belediye başkanımızdan umutluyum hala.
Hüseyin 4 hafta önce
Trabzon için raylı sisteme güler geçerim sadece bu şehirde bu işden dolmuşçu ekmek yiyor herhalde 1 asır daha geçse ne treni, nede metro görür bu şehir.
İskorpit 4 hafta önce
Ordu bize 90' dan gol atmış başlığı ile karşımıza gelen adamdır Trabzonda yerel gazetecilikte ön saflarda olan...Bu başlığı anlamak mümkün değil dolayısıyla gazetecisi bu başlığı atan kentin de bu derece geri kalması son derece normal....Bu sistemsizlik, bu geri kalmışlık ileriki yıllarda Trabzonun başına büyük sorun açacaktır. Özetle dolmuşçu zihniyetiyle bir şehir yöetilemez. Raylı sistem konusunda çoğrafi olarak büyük sıkıntılar olsada bu şehir raylı sistem ile rahatlar ucundan kıyısından raylı sisteme başla ne var bunda mesela havaalanı, Akyazı arasında bir başla bakalım! ama olmaz dolmuşçular ayağa kalkar!!!!!
İskorpit 4 hafta önce
Olay parti olayı değil adamlık ve dik duruş olayı sizin gönlünüzdeki partide yönetti Trabzonu ne oldu? Dolmuşçu tayfası belkide en fazla edinimini bu dönemde yaptı...Trabzon çok çok geri kaldı bir atılım yapması lazım her anlamda yapılması lazım bu atılımın....Trabzonlu gazetecinin Ordu 90' a taktı futbol teriminin üzerine yazdığım bir mesaj oldu. Gazetecinin verdiği haberin başlığına bak, Ordunun gerçekleştirdiği projeye bak sanki arada müthiş bir çekişme var iki il arasında da Ordu 90' takmış Bravo Orduya yapmış adamlar bizim gazetecinin haberi verişinde kullandığı cümleyi bu olayla anlamlandırmak zor. Trabzona bir şeyler yapmak çok zor, Allah parti ayrımı yapmaksızın Trabzona yönetici olana sabır versin ama bir şeylerde yapsın....Benim aklım aslında bir taraftan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlunun yapamadıklarında adam ne çalıştı 10 yıl kaldı ama zamanı yetmedi!!!!!!! 20 yıl daha kalsaydı çok şeyi başarırdı!!!!!! 61 proje ile geldi ....vs.vs..............Burası böyle bir memleket
antikus 4 hafta önce
haklisin trabzonu yöneten dplmusculari siddetle kiniyorum bir dahaki secimlerde hep birlikte dolmus partisine oy vermeyelim.....
Trabzonlu 4 hafta önce
TTrabzona taş binadan başka ne yapıldıki ordu giresun bizden daha moderin olmuş
Osman 4 hafta önce
Vitor hugonun yetiği kırmızı kartı Türkmen yeseydi ya da edgarın gs maçında yaptığı asisti yapmış olsaydı çoktan kadro dışı bırakılırdı. Maalesef bizim oyuncularımız değersizleştiriliyor.
haşim 4 hafta önce
çok iyi ya.
ömer Cinemre 4 hafta önce
Trabzon olarak Büyükşehir i tabelalarda uyguladık fiiliyatta büyükşehir yok. halen daha il belediyesi olarak yönetiliyoruz. vesselam
Metin Can 4 hafta önce
Hüseyinin başarılı olacağına inanıyoruz.
KERİM SEYMENOĞLU 4 hafta önce
Bu kadar mantıksız bir başlık görmedim.Başka bir ile yapılan yatırımı neden Trabzon’a atılmış bir gol olarak değerlendiriyorsunuz.Ordu’ya yatırım yapılması Trabzon’a yatırım yapılmasına ne şekilde engel teşkil ediyor.Bu düpedüz kıskançlık, egoistlik değil mi?Bu şekilde davranarak son dönemde Karadeniz İllerinde haklı olarak oluşan trabzon ve trabzonlu düşmanlığını farkında olmadan resmen körüklüyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@