Anahtar Deliği 27.07.2017

Anahtar Deliği 27.07.2017

Anahtar Deliği 27.07.2017, 08:43
Anahtar Deliği 27.07.2017
RAMADA KRİZİNDE YENİ GELİŞME

Ramada Otel’in yanında yapılan yol çalışması ile ilgili çıkan krizi haber61 gündeme getirmişti. 4-5 yıl önce otel inşaatı başlamamışken o yolu Ramada’nın sahibi Hüseyin Başaran istemişti. Lakin bir türlü yol isteğinin önüne türlü türlü engeller çıkarılmış hatta yolu ben yapayım demesine rağmen yine olmamıştı! Şimdi hemen Ramada’nın sağ ve sol tarafında inşaatlar yükseldi. Buraya hemen bir virgül koyalım. Normalde Ramada gibi otellerin olduğu bölge turizm alanı ilan edilir ve çevresi de buna benzer oteller yapılması uygun görülür. Ama ne hikmetse olmadı. Yan tarafında konut projeleri bir anda yükseldi. Ramada’nın şehire bakan tarafında yükselen konutların biri otel olacakmış… Aynı firma diğer binalarını ise daire yaparak satışa sunacak. Diğer taraftan Ramada’nın Yomra tarafına bakan kısmında 190 konut yükselecek. İşte o kısımda yol açılma çalışması otel müşterilerini canından bezdirdi. Gürültü kirliliği yaşanırken bu çalışma kriz çıkarmıştı. Otel yönetimi de bu çalışmaların turizm sezonunda değilde başka bir ayda yapılmasını istedi. Bu istek bir süre kısa bir süre karşılandı. Ama çalışmalar tüm hızıyla devam etti. Kepçe operatörleri iş makinelerinin çalışanları ses olmasın diye geri uyarı sistemlerini de ses çıkmaması için sökmüşler. Ellerinden geleni yaptıkları kesin(!) de yine müthiş bir gürültü yaşanıyor. Bakalım bu kriz ne kadar daha sürecek. Tahminimiz çalışmalar durmayacak. Yol yapılacak. 

MUHARREM USTA’YA NEVZAT AYDIN’IN İSTİFASINI AL BASKISI

Trabzonspor’da istifalar sonrası uzun bir aranın ardından görev dağılımı yapıldı. İsmail Yüksek Genel Saymanlığa getirildi. Bu arada Nevzat Aydın’ın görevleri elinden alındı yönetici olarak devam ediyor. Kulüpte yöneticiler arasındaki çekişmeler bazen sosyal medyaya bazen gazete köşelerine de yansıdı. Hatta Nevzat Aydın görüşlerini söylerken Başkan Muharrem Usta’nın da görüşlerine ters gelecek fikirler ortaya atması dikkat çekiyor. En son bu Burak Yılmaz meselesinde oldu. Burak’ın Trabzonspor’a gelip gelmemesi konusunda, ‘Ben olsam almam’ dedi. Tabi bu noktada bazı yöneticilerin Başkan Usta’ya, “Nevzat Aydın’ın istifasını alman gerekir’ imasında bulunduğu kulağımıza gelen duyumlar arasında. 
Peki Başkan Usta neden Aydın’ın istifasını almaz, yada alamaz..
Biz bu kısmı irdeleyelim isterseniz biraz. Fikir fırtınası yapalım.
Nevzat Aydın’dan istifa isterse ne olur?
Önce Mehmet Yiğit Alp sonra Yiğit Oğuz Duman ardından da Kazım Tuncay Bekiroğlu itiraz eder diye düşünüyoruz. Bu da yönetimde derin bir krize neden olur ki Başkan Usta bunu göze alamaz.
Bu arada olağanüstü kongre söylentileri çıktı. Şu ana kadar bu konuyla ilgili kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Acaba Başkan Usta olağanüstü seçimli kongre yaparak güven tazelemek ve yönetimini değişmek ister mi? Bu soruya evet dersek kongrede sadece kendisinin aday olmayacağını bilir ki bu riske de girmez herhalde.
Belkide en favori rakibi kendi yönetiminden bile çıkabilir!
Bu arada Celil Hekimoğlu tayfası sessiz ve derinden ilerliyor. Her platformda aday değilim dese de Hekimoğlu, yine de kapıyı kapatmadı. Ha şöyle diyelim üzerine çekti ama eli hala kapının kolunda!
Trabzonspor’da saha dışı gelişmeler de enteresan ve ilginç değil mi?
Kulisleri de hareketli.

BÜYÜKŞEHİR’İN SOSYAL MEDYA AĞI VE ŞİKAYET HATTI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bir whatsapp ihbar hattı oluşturdu. Numarası 05616161100. Bu numarayı kaydederek telefonunuz üzerinden ister fotoğraf ister yazılı şikayetlerinizi bildirebileceksiniz. İletişim çağında yakalanan güzel bir uygulama. Böylece bire bir şikayetleri olan vatandaşlarla irtibata geçilebilecek. Sizde deneyin. Büyükşehir yetkilileri böyle bir uygulamaya geçtiği için teşekkür ederiz. Böyle güzel projeler önemli. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yine buna benzer bir kaç hizmet daha beklemek de hakkımız. Yeni projeler var. Öğrendik. Mesela anket çalışmalarına hız verileceğini Trabzon’da yaşayanlara bazı sorular sorularak kent hakkındaki düşünceleri alınacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ekibine bu konularda hassas olmaları noktasında talimat verdi. Başkan Gümrükçüoğlu ekibini harıl harıl çalıştırıyor. 

FATİH TERİM’İN İSTİFASI VE AKLA GELEN FATİH TEKKE

Adanademirspor eski başkanı Selahattin Aydoğdu’nun mekanını basan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, hem dayak yediği ortaya çıktı hemde mekandan kaçtığı. Sonrasındaki gelişmeleri biliyorsunuz. Biz gelelim bu nedenle istifa etmesine.. Ardından akla gelen Fatih Tekke olayına..
Fatih Tekke’yi milli takımdan kesmişti. Kimileri, ‘Fatih Terim Fatih Tekke’yi milli takımdan etti kendisini de kebapçı kesti” diye yorum bile attı. Neydi peki Tekke’nin Terim ile yaşadığı olay.
Sizi biraz geçmişe götürelim. O zaman bu konuyla ilgili haberler çıkmış her iki tarafta yalanlamamıştı.

Tarih: 6 Eylül 2006. EURO 2008 elemelerinde Malta ile Frankfurt'ta seyircisiz maç oynuyoruz. Favoriyiz ama ilk yarı 0-0 bitiyor. Tekke, Hakan Şükür'le birlikte ilk 11'de. Futbolcular soyunma odasına giriyorlar. Terim, biraz geç geliyor odaya. Kolunda o gün Rüştü'nün taktığı kaptanlık pazubandı var. Yardımcılarından biri Terim'e "Hocam, sana bu kolluk çok yakışıyor. Biz seni yıllarca bu kollukla seyrettik sahalarda" diyor.
Ve daha sonra dialoglar şöyle gelişiyor:
- FATİH TEKKE: "Nerde seyrettiniz? Halı sahada mı?" (Tuncay ve Arda başta olmak üzere tüm futbolcular gülüyor.)
- FATİH TERİM: (hiddetlenerek) "Ne dedin sen?"
(Soyunma odasında buz gibi bir hava esiyor.)
- TEKKE: "Bir şey demedim hocam."
- TERİM: (bu kez bağırarak) "Ne dedin diyorum?"
- TEKKE: "Nerde seyrettiniz, halı sahada mı? dedim hocam. Ama şaka yapmıştım sadece."
- TERİM: "Fatih Fatih, öyle bir şaka yap ki, herkes birden gülsün."
- TEKKE: "Güldüler zaten hocam."
- TERİM: (Kızgın kızgın bakar.)
- TEKKE: "Ama hocam, bir şaka yaptık olay nereye geldi. Kusura bakma yanlış bir şey söylediysem."
- TERİM: "Yok, yok, önemli değil."

AYASOFYA YAKINDA MECLİS GÜNDEMİNE GELİR

Ayasofya Camisinin bahçesinde abdest alınması için iskemleler konuldu. Abdest alınması için uzatılan hortumların yanına koyulan iskemlelerin fotoğrafını paylaşan  Ortahisar Belediyesi’nin muhalif meclis üyeleri MHPli Davut Çakıroğlu ile CHPli Turgay Şahin, bir birleri ile yazışmaları dikkati çekti. İnce göndermeler bulunan konuşmada Çakıroğlu, görüntüyü paylaşıp, “Bir gariptir benim şehrim Trabzon'un yöneticilerinin halleri Tarihi Ayasofya; Çok amaçlı maliyeti düşük yazlık şadırvan.” notunu düştü.
Bu nota Turgay Şahin,”Yusuf amca gibi tarihi eserde tadilat yapıp da suç mu işleseydiler” diye cevap verirken Davut Çakıroğlu, “Sandalyeler güvenli değil kaza durumunda sorumlu kim? :)” diye cevap verdi ve koyulan sandalyeleri ve muslukların şekilsiz biçimsiz olduğunu ima ederek tiye aldı. 
Şahin de altta kalmadı ve, “Onlarada otururken dikkat etsinler canım o kadar kusur kadı kızın dada olur” ifadelerini kullandı.
Yani konuşmadan Ayasofya yakında meclis gündemine gelir diye düşünüyoruz.
AYASOFYA YAKINDA MECLİS GÜNDEMİNE GELİR
Yorumlar (1)
Koruma 3 yıl önce
Güleriz aglanacak halimize...
Ayasofya bir anıt yapı
Hiç yakışıyor mu bu durum
Ne müzeye be de camiye yakışmıyor
Turizm mi vakıflar mı belediye mi Müftülük mü kimse sorumlu...ha bir de koruma kurulu...hiç biri görmedi demek bu durumu...hadi uyuyun beyler..bilhassa da vakıflar ve Müftülük koruma kurulu ve kültür md lugu.İyi uykular...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@