Anahtar Deliği 24.01.2018

Anahtar Deliğinden bakmaya devam edeceğiz. 24.01.2018

Anahtar Deliği 24.01.2018
OFG’DEN STK’LARA ZEYTİN DALI 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, sivil toplum örgütleri ile istişarelerini artırdı. Daha önce sıkça görmediğimiz bir şekilde hemde.. Nedir o? Sivil Toplum Örgütleri’nin ayağına giderek, onları lokallerinde ziyaret ederek.

Başkan Gümrükçüoğlu ilk söz verdiği Mimarlar Odası Trabzon Şubesini ziyaret etti. Şimdi de MÜSİAD Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti. Karşılamada yönetim tam kadroydu. Başkan Ali Kaan ve yöneticiler. Başkan Gümrükçüoğlu aynı zaman da son kongrede Trabzonspor başkan adaylarından da olan iş adamı Celil Hekimoğlu’nun sorularına cevap verdi, önerilerini aldı. MÜSİAD Trabzon Şubesi yöneticileri kentle alakalı ne akıllarına geldiyse söylediler. Her sorundan bahsettiler. Başkan da bunları not aldı.

Başkan Gümrükçüoğlu’nun bu ziyaretleri ‘sivil toplum ögütlerine zeytin dalı’ olarak değerledirildi. 

HASAN KURT TATMİN OLMADI!

Kuzey Ekspres yazarı ve sahibi Hasan Kurt, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun son yaptığı basın toplantısını değerlendirdi. Tatmin olmadığını söyledi. ‘Halk nasıl isterse!’ başlıklı yazı kaleme alan Hasan Kurt yazısında Başkan Gümrükçüoğlu’na atıfta bulunarak, ‘Halk nasıl isterse söylemi afaki sanal ve içi boş söylem’ olarak nitelendirdi. 

Yazısının o kısmı şöyle;

“Halk nasıl isterse söyleminin arkasında ‘yaptım oldu’ mantısı vardır. Trabzon Ortahisar İlçesi’nde Moloz’da 7 bin 500 kişilik protokol veya VİP veya şehir camisi ve külliyesi yapılması, o bölge için hazırlanan ısmarlama proje halka sorulsa, ki biz sorduk Ortahisar’da yaşayanların yüzde 80’i bu işe karşı, başkan da bu şekilde anket yaptırsa aynı sonuç çıkar.

Başkan, anketi bu şekilde değil de cami yapılmasına karşımısınız değil misiniz diye soracak, insanlar ister istemez yapılsın diyecek. Başkan da ‘halk yapılsın dedi’ diyerek kendisini haklı çıkaracak.

Avni Aker ve çevresi içinde birilerine ısmarlama çizdirilen projeyi, ‘halka sorduk halk evet dedi’ diyerek uygulatacaktır. Bu ve diğer konularda kitleler değil, kitlelerin yetiştirdiği tahsilli dünyada olup bitenleri takip eden, konusuna vakıf uzmanlar karar vermelidir”

 Hasan Kurt yazının sonunu yine ‘Trabzon kaosa sürükleniyor’ diye bitirdi. 

 ALİ ÖZTÜRK YİNE BAŞKANIN PEŞİNDE!

Günebakış Gazetesi sahibi Ali Öztürk’ de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu kaleme aldı. Hasan Kurt gibi o da Başkanın ‘halk ne derse o’ sözüne atıfta bulundu. Öztürk Başkanın daha önce kendi karar alarak yaptıklarını örnek vererek hatırlattı. Daha sonra şu değerlendirmeyi yaptı; “Sonuç olarak başkanımız sayın Gümrükçüoğlu, ‘Ortak akıl’ kesinlikle sevmiyor. Kendi aklının yettiğine inanıyor. Zorda kalınca da ‘ortak akıl’ deyip geçiştiriyor. Başkanımız, kendisine ‘hep doğru’ diyenleri seviyor. Eleştirenleri düşman görüyor. Kendilerine faydalı olan herşey faydalı, fayda vermediklerine inandıklarını da zararlı addediyor. Hakikatin öznesi noktasına şehri ve ilkeleri değil kendisini koyuyor. “ Başkan Gümrükçüoğlu’na bu göndermeleri yapan Ali Öztürk’ün verdiği örnekler de çok çarpıcı.

DRONE UÇURDU CEZA YEDİ

Ortahisar Kaymakamlığı anlamsız bir ceza kesti.

Trabzon’da ki uçak kazasının ardından enkazı çekmek isteyen meslektaşımız İHA muhabiri Ersen Küçük,  drone uçurdu. Bu görüntüler tüm dünyada yankı buldu. Sonuçta kazayla ilgili böyle bir haber de gerekliydi ve yapıldı. Tüm dünya ondan bunu izledi. Net bir şekilde gördü. Bizde yayınladık.

Drone cezası olarak 259 lira ceza yedi. Hayır burda ceza kesilmesi hemde bir haberciye anlamsız. Normal vatandaş uçursa keyif için anlarız da bu ne iş? Ayrıca diğer bir konu da Ersen Küçük’e ceza verilmesini sağlayanlar yani şikayet edenler diğer ajanslardanmış. İnşallah doru değildir. Kendi meslektaşımızı şikayet ettiğimize inanmam! İnanamam. Haberci görevini yapmıştır. Ersen’i tebrik ediyoruz. 

ERSUN YANAL’A İKİ ÇİFT LAF EDELİM!

Ersun Yanal neler demiş yaw.

Vallahi hem güldük karnımıza ağrı girdi hemde düşündük şaşırdık ‘ah ulan ah’ diyerek çektik.

Niyesini şimdi söyleyeceğiz.

Önce nerde dediğini söyleyelim.

Güneydoğu Spor Yazarları Derneğinin düzenlediği (GSYD) "Anadolu kulüplerinin kurumsal yönetim, kalıcı gelir kaynakları, altyapı sorunları ve çözüm önerileri" paneline katıldı.

Burada Yanal , Türkiye liglerindeki futbolcuların yaş ortalamasının Avrupa liglerinden yüksek olduğunu işaret ederek, "Burada amacım ligi kötülemek değil, bir sonuç çıkarmak. Planlı bir şekilde doğru teşhisler koyup, hastalığı doğru bir şekilde tedavi edelim. Başarı kriteri sadece şampiyonluk olmamalı. Bunun yolu da oyuncu yetiştirmek olmalı. O zaman kalıcı başarı gelir." dedi. 

Evet aynen bunları söyledi.

Trabzonspor’u transfer batağına sokan adam!

Trabzonspor’u menajerlere teslim eden adam!

Milyonlarca lirasını yabancı transferlerle çar çur eden adam!

Çıktı ve bunları dedi.

Diğerlerini bilmiyoruz ama Trabzonspor taraftarlar katıla katıla fena güldüler.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Tirgil
Orhan Tirgil - 2 yıl Önce

Niçin katıla katıla gülüyorsunuz adam vazifesini yaptı başarılıda oldu gitti. Trabzonu batırmak için geldi başardı gitti.

faroz
faroz - 2 yıl Önce

ersen küçük ile ilgili tebrik etmişsiniz ama drone uçurmak için yetkili mercilerden izin almak gereklidir. havalimanı içerisinde veya havalimanı çevresinde drone uçurmak yasaktır.tebrik ederken prosedürü bilin tek taraflı gazetecilik gözlüğüyle bakmayın

golge
golge @faroz - 2 yıl Önce

çokm bılıyon dımı prodüsürü hava trafuğune kapalı blr saatte uçurulmuş...maval kesme

SIRADAKİ HABER

banner513