banner555

Anahtar Deliği 22.04.2021

Anahtar Deliğinden bakmaya devam edeceğiz.

Anahtar Deliği 22.04.2021, 08:39 22.04.2021, 08:47
Anahtar Deliği 22.04.2021

TÜFAD’dan Ahmet Metin Genç’e teşekkür

Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç’in spora verdiği desteği bilmeyen yoktur. Trabzonspor ile ilgili açıklamalarının ve icraatlarının yanı sıra amatör spor kulüplerine ve görev yapan spor adamlarına da her fırsatta destek olmaya çalışır.
TÜFAD Trabzon şubesinden de Genç’e teşekkür geldi. Yayınlanan mesajda “Her zaman yanımızda. İlk günden beri sözde değil, varlığını yakinen hissettiren, manevi destekleriyle de bize güç veren, özellikle içinde bulunduğumuz zorlu süreçte Trabzon TÜFAD ailesini unutmayan, desteğe ihtiyacı olan üyelerimiz için imkanları seferber eden belediye başkanımız sayın Ahmet Metin Genç’e ve Ortahisar Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederiz.” İfadeleri kullanıldı.


AK Parti kadın Kolları’ndan Vakfıkebir çıkarması

AK parti Kadın Kolları aktif çalışmaya devam ediyor. İlçe ilçe ziyaretlerini gerçekleştiren üyelerin şimdiki durağı da Vakfıkebir oldu. Başkan Meryem Sürmen ve Vakfıkebir Kadın Kolları Başkanı Asiye Kamiloğlu, Vakfıkebir Belediye başkanı Muhammet Balta’yı ziyaret ettiler. 
AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen ve beraberindekiler ziyaret sırasında ilçeye yapılan ve yapılması planlanan hizmetlerle alakalı olarak Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’dan bilgiler aldılar.
 

Esnaftan esnafa yapılan yardıma tepki

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin esnaflara gönderdiği alışveriş kartlarında yapılan uygulama bazı esnaflar tarafından tepki çekti.
Pandemi nedeniyle işyerleri kapalı kalan esnaflara, Büyükşehir Belediyesi 500,-TL’lik alışveriş kartı gönderdi.
Tonya ilçesinde ticari faaliyet yapamayan 70 dolayında esnafa gönderilen kartlarla alışveriş için ilçedeki üç esnafın adres gösterildiği ifade edildi.
Üç esnafın özellikle seçildiğini ifade eden ilçe esnaflarından Mehmet Çömcüoğlu, “İşyeri kapalı olan arkadaşlarımıza 500 liralık destek yapıldı. Teşekkür ediyoruz. Ancak, bizi anlamaz yerine koymalarını içimize sindiremiyoruz. Dağıtılan para milletin parası, yani bizim paramız. Yardımın miktarına da itirazım yok. Ancak neden üç esnafa bağımlı kalıyoruz? Bu esnaflar, özellikle mi seçildi? Burada da mı siyaset yapılıyor? Yardımı yaparken, vatandaşın alışveriş yapacağı yeri sınırlandırmanız, insanları bölmektir, ayrım yapmaktır.” şeklinde konuştu.
 

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne Trabzonlu Başhekim

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük hastanesi Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Genel Hastane Başhekimliği görevine Of Devlet Hastanesi eski başhekimi Oflu hemşerimiz İdris Kurtuluş atandı.

Pandemi sürecinde hizmete açılan ve Türkiye’nin en büyük hastanesi olan İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimliği görevine Oflu hemşerimiz İdris Kurtuluş atandı.

İçinde; Çocuk Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, Ortopedi ve Noroloji Hastanesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Onkoloji Hastanesi ve Genel Hastane olmak üzere 8 hastane barındıran Çam ve Sakura Hastanesi, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da en büyük hastanesi unvanını elinde bulunduruyor.

2009-2012 yılları arasında Of Devlet Hastanesi’nin de başhekimliği görevinin yürüten Op. Dr. İdris Kurtuluş, “Sorumluluğumuzun farkındayız. Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en büyük hastanelerinden birindeyiz. Burası kompleks bir hastane kampüsü. Nitelikli hekim arkadaşlarımız, hemşirelerimiz, sağlık ordumuz ve çalışanlarımızla halkımızın hizmetindeyiz” açıklamasında bulundu.

Başhekim İdris Kurtuluş Kimdir?

1971 Yılında Bursa doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesinde da tamamladı. 1997 Yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olarak İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlığını tamamladı. Hakkari Şemdinli Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzman Doktoru olarak mecburi Hizmetini tamamladıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Trabzon Of Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı. 2012-2017 yılları arasında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Fatih Genel Sekreterliğinde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak görev yaptı. 2017-2021 yılları arasında Başakşehir Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı. 2021 yılı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (S.B.Ü) Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında Doktor Öğretim Görevlisi olarak atandı. Mart 2021 itibariyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi olarak atanmıştır. Yurt içi bir çok kongre ve sempozyumlarda sözel bildirileri mevcut olup, Ulusal ve Uluslar arası hakemli dergilerde Genel Cerrahi alanında makaleleri yayınlanmıştır. Başhekim Kurtuluş, evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce, Arapça ve Rusça bilmektedir.
 

Bitlis’ten Zorluoğlu’na teşekkür

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’na Bitlis’ten teşekkür geldi. Bitlis Mutki İkizler Cumhuriyet Yatılı Bölge okuluna çeşitli hediyeler göndere Zorluoğlu’na öğrenciler çektikleri bir video ile teşekkür ettiler. 
Sosyal medyadan gönderilen mesajda “Murat Amca teşekkürler. Bugün Trabzon günü olarak kutladık. Çok Seviyoruz. Her şey için teşekkürler” ifadelerini kullandılar.
Öğrenciler ayrıca gönderilen fındıklar ile de poz vererek “İftarda fındık var” notunu düştüler.


Yusuf Yazıcı maziyi andı

2015 yılında Guatemala'da düzenlenen Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası finalinde, Yusuf Yazıcı'nın kaptanlığını yaptığı Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi, Brezilya temsilcisini 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

İşte o tarih 20 Nisan 2015’di.
Aradan geçen 6 yıl sonunda, o başarının yıl dönümünde Yusuf Yazıcı yaptığı paylaşımla kutladı.
Kolbastı oynanan bir videoyu paylaşan Yusuf “ 6 sene önce bugün Erdoğdu Anadolu Lisesi’yle dünya şampiyonu olmuştuk. Futbolun o saf ve temiz halini çok seven çocuklardık” ifadelerini kullandı.


Bartın Üniversitesi'ne Akçaabatlı Rektör

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, atamalar ile ilgili kararları Resmi Gazete’de yayınlandı.
Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne de Akçaabatlı Prof. Dr. Orhan Uzun atandı. 
Trabzon’un Akçaabat ilçesi Akçaköy’den olan Rektör Uzun’a yeni görevi için tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

Prof. Dr. Orhan Uzun kimdir?

18 Ekim 1965 tarihinde Trabzon'da doğan Prof. Dr. Orhan Uzun; Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fen Bilimleri Eğitimi Fizik Eğitimi Öğretmenliği dalında lisansını, Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalında yüksek lisansını yaptı. Doktorasını 1998 yılında Gazi Üniversitesinde Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı tamamlamıştır. 1992 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Araştırma görevlisi olarak göreve başlayan Uzun, daha sonra Gaziosmanpaşa Üniversitesinde görev yaparken 1997’de Sheffield Üniversitesinde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2012 yılından bu yana Bülent Ecevit Üniversitesinde görev yapan Uzun, ayni zamanda YÖK Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.


Abdullah Avcı’nın mesajı Uğurcan Çakır’a mı?

Trabzonspor dün akşam oynanan karşılaşmada  Galatasaray ile berabere kaldı.
90+5. Dakikaya kadar 1-0 önde olan bordo mavililer, serbest atıştan yenilen gol ile İstanbul’da 2 puan bıraktı. Serbest atışta kaleci Uğurcan Çakır’ın topu tutmaya çalışması ve elinden kaçırması, neden yumruklamadı eleştirilerine denen oldu.
Abdullah Avcı’nın maç sonu yaptığı açıklamada da Uğurcan Çakır’ı hedefe koyduğu şeklinde anlaşıldı.
Avcı “Önümüzdeki yıl hedefe doğru koşacağız ama anları düzgün oynayacağız. Yediğimiz golün oyuncu değişikliği ile ilgisi yok. Zincir bozulmayacak. Orada faul yapmayacaksın, kaleci elinden topu kaçırıyor. Futbol akıl oyunudur kahramanlık oyunu değil.” İfadelerini kullandı.
Karşılaşma sonrası oldukça sinirli gözüken Avcı’nın bu sözleri şaşkınlıkla karşılandı. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Volkan 2 ay önce
Açıklamasını iyi okuyun... aslında Hugo ya gönderme yapıyor.
ŞEHRİ TRABZON 2 ay önce
Patates Soğan Güle Güle Erdoğan
Rıdvan 2 ay önce
Şu atıp tutan Erdoğan düşmanları sesleniyorum. Erdoğan düşmanı bile işe alınıyor belediye şurada burada ben açıkca destek veriyorum Allah için. 4.üniversite okuduğum halde belediye şirketleri çaycı park görevlisi çöpçü tuvaletçi olamıyorum. Adamım yok diye
Ava çıkarken avlanan 2 ay önce
Sen her seferinde aynı saçma değişiklikleri yap, ama suçlu her topu engelleyen uğurcan, her topu kesen hugo olsun.. Avcının en büyük problemi winner olmaması, çünkü bu korkar saçma tavırları onu hep bitirici vuruşu yapmadan tutuyor.
Yorumcu 2 ay önce
Erdoğan'a Allah için destek veriyorsan ahiretin tehlikede. Bir daha düşün istersen
vatansever 2 ay önce
Böyle bir hastaneye başhekim olarak atandığına göre ciddi bir siyasi arkası olmalı
Trabzon 2 ay önce
La ilahe illAllah Muhammederresulullah
Yusuf yıldız 2 ay önce
Dünyanın Sonunu Siyasi İslam getirecek,
Rıdvan mm 2 ay önce
Siyasi görüşler farklı olabilir lakin peşinizden hayır dua edecek kuran okuyacak kişiler bırakın
hasan 2 ay önce
sayın Abdullah Avcı'nın yorumu yüzde yüz doğru. Şaşkınlık yaşanacak ne var!!! Sorunlarınız mı var kardeşim!!! Doğru tekdir.15-20 milyon Euro ile anılan kalecinin böyle hata yapması affedilemez. Topu son saniyede yumruklamak varken figüranlık niye!
Rıdvanmm 2 ay önce
Biz kanaatimizi ümmetin sokaklarında alıyoruz. Kör olanlar Ayasoyfa kim açtı baksın. Kötünün iyisi Erdoğan ve ekibi nokta. Tuzum kuru değil 12 atanmayan öğretmenim.
Rıdvan 2 ay önce
Bediüzzaman yada Süleyman Hilmi tunahan en kötü devirde bile Adnan Menderes destek verme nedeni öğreniniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@