Anahtar Deliği - 17.05.2017

Anahtar Deliği'nde bugün

Anahtar Deliği - 17.05.2017
ANKARA’DA NE DEDİYSE ABD’DE ONU DEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Turmp görüşmesinde bir kaç not aldık.
Bakın onlardan bazıları..
* Turmp RTE’ye bir kaç defa ‘başkan’ dedi. Türkiye’nin yeni sistemini kabul etti.
* Turump ‘PKK ve DAEŞ terör örgütleri konusunda Türkiye’nin yanındayız’ dedi. Ama YPG/PYD ve FETÖ demedi. 
* RTE Turmp’a sen demesen de ben seni uyarıyorum ‘YPG ve FETÖ konusunda kararlıyız. Ya bizimle hareket edin. Ya terör örgütleriyle. Terör örgütleriyle hareket ederseniz olacaklardan siz sorumlusunuz.’ Derken Turmp’un yüz şekli değişti. 
* RTE Ankara’da ne dediyse Amerika’da da onu dedi. Daha önceki liderlerin yaptığı gibi siyasi oy kaygısı uğruna içerde başka dışarda başka konuşmadı.
* PKK sempatizanları Beyaz Saray önünde tekme tokat dövülerek dağıtıldı.  Demekki ABD PKK’yı artık sildi. Ama YPG’de diretiyor.
* ABD’nin gündeminde Rusya da vardı. Bölgenin iki ana aktörü ABD’yi çevreledi. Bölgede ‘kafana göre hareket yapma’ dedi.
* Sonuç olarak RTE ABD’den istediği mesajı vererek dönüyor. Heyetler görüştü. Orada da masaya yatırıldı herşey.. Yani bölgede Türkiye’nin gücü ve demir yumruğu masaya indi. Bundan sonra Türkiye istediğini alarak yoluna devam edecek. 

TRABZON’DA ADLİYE KULİSLERİ 

Geçtiğimiz günlerde ilginç bir detay dikkat çekti.
Trabzon’da yargı kulisleri bu atamalardaki bir detayı konuşuyorlar.
Adliyelerde görevlendirilecek Yazı İşleri Müdürleri kadrosu açıldı.
İşte bu ülke genelinde 540 kadro demek.
Bütün şehirler en az 10 ve üstü yazı işleri müdürlüğü kadrosu isterken Trabzon Adli Yargı Adalet Komisyonu başkanlığı sadece 3 tane istedi.
Rize’de bu kadroya 15 kişi başvurdu 13’ü alındı. 
Trabzon’da 20 başvuru olduğunu öğrendik. İşte bu noktada bir bilgi daha geldi kulağımıza. Doğru mu yanlış mı bilmiyoruz. Kimseyi de zan altında bırakmak suçlama niyetinde değiliz. Kulislerde, avukatlar oturup çaylarını yudumlarken konuştukları yerlerden gelen bilgilere göre Rize’de dışarda kalanlara da Trabzon’da kadro verilecekmiş. Bizde ilk duyduğumuzda, “Hadi canım sizde” deyiverdik. Yok öyle birşey ama… Gelin görünki son yıllarda Trabzon Adliyesi’ne atanan ‘Rizeli’lere bakılınca.. Belkide doğrudur.
Ek olarak Bölge Adliye -İstinaf- Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri Trabzon’da kapatıldı. Her dava için Samsun’a gidiliyor. Siyasetçiler ‘hayır açılacak Trabzon’da açılacak’ demişlerdi. Lakin dedikleri gibi olmadı. En basit dava bile Samsun’da görülüyor. 

KTÜ’NÜN GÜCÜ AZALDI GÜCÜ

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde son bir ayda 18 Profesör ihraç edildi. FETÖ operasyonları kapsamında ihraç edilen profesörler OHAL bittiğinde dava açmaya hazırlanıyorlar. Hepsi ‘ben suçsuzum’ diyor. Öte yandan personel ihraç listelerine de baktığımızda dikkatimizi bir kaç detay çekti. Mesela Diş Fakültesi’nden çok ihraç oldu. E bu atamaları KTÜ Rektörü Süleyman Baykal ve eski rektör İbrahim Özen yaptı. Şimdi bu konuşuluyor KTÜ’de.. Diğer yandan Orman Fakültesi’nde de baya bir kadro boşluğu oluştu. Bu süreçte KTÜ ciddi bir beyin göçü verdi. Yani Trabzon’un gözbebeği KTÜ zayıfladı. Acil güçlendirilmesi gerekiyor! 

TRABZONSPOR GOMİS’İ ALMADI AMA..

Trabzon’da yaşayan İbrahim Diler, Kitapevi ve sinema salonları şirketleri bulunan bir iş adamı. Ama bir özelliği daha var. Uluslararası bir futbol temsilcisi. TFF’den lisanlı bulunuyor. Dün bir bilgi paylaşımı yaptı.
Bakın ne diyor?

“Trabzonspor'un hasta deyip veremediğim Bafétimbi Gomis. Kalbinde ritim bozukluğu olan Gomis'in son 5 yıldaki maç sayısı

✓2016-2017: 33
✓2015-2016: 35
✓2014-2015: 36
✓2013-2014: 49
✓2012-2011: 45”

Bu paylaşımına arkadaşları ise, “Yahu iki tane kalbi de olsa seni dinlemezler çünkü Trabzonlusun” diye yorum yazdılar.

Aynı oyuncuyu şu sıralar Galatasaray da istiyor.
Yine kalbinde ritim bozukluğu var deniyor.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler