banner560

Anahtar Deliği 16.04.2021

Trabzon Kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 16.04.2021, 08:25 16.04.2021, 09:59
Anahtar Deliği 16.04.2021

Filyasyon: Asansörsüz 7. kata çıkamam

Türkiye’de koronavirüsle mücadele sürerken ilginç olaylar da gündeme geliyor.

Bu kez size aktaracağımız bu ilginç olay komşu Rize’den

Pandemi sürecinde en ön safta koşan mücadele eden gruplardan biri de bildiğiniz gibi filyasyon ekipleri.

Ancak ne yazık ki onların da aralarında işi pek umursayarak yapmayanlar çıkabiliyor.

Rize’de arkadaşımızın başına gelen olay ise şu şekilde gelişti;

Bir apartmanın 7. Katında oturan koronavirüs hastası için filyasyonlar adrese geldi.

Ancak bu sırada elektriklerin kesik olması sebebiyle asansör çalışmıyordu.

Filyasyon ekibindeki kişiler bu durum karşısında hastaya şaşırtan bir yanıt verdi: “Asansörsüz 7. Kata çıkamayız, başka bir hastaya bakalım dönüşte elektrik varsa çıkarız.”

Skandal bir cevap!

Hasta da bize aktardığında biz de şok olduk.

Belki yorgunluktan belki başka bir sebepten bu tarz bir cevap hoş değil.

Böyle sorumsuz kişiler ne yazık ki bu kadar önemli işi yürüten filyasyon ekiplerinin adını kirletmekten öteye geçmiyor.

Mesela Trabzon’da koronavirüse yakalanan vatandaşımız da kroronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasından sadece 2 saat sonra filyasyon ekiplerinin kendisine ulaştığını ve ilaçlarıyla beraber tüm bilgilendirmeyi tarafına yaptığını aktarmıştı.

Hem kendinizin hem de bu alanda tüm iyi niyetiyleler çalışan meslektaşlarınızın emeğini yok etmemek için lütfen Biraz daha dikkat…

**

Araklı’daki altın rezervi için Trabzonspor önerisi

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi dün bir açıklamada bulunarak Araklı’da altın rezervi olduğunun kesinleştiğini söyledi. Çebi sondaj çalışmalarının da yazın başlayacağını dile getirdi.

Bunun üzerine CHP Ortahisar Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan bir öneri geldi.

Yeterli miktarda altın sondaj sonucunda belirlenirse, doğa ve halk sağlığı için de tehlike yaratmıyorsa bir önerileri olduğunu dile getiren Zorlu “ Kanadalı ya da başka bir ülke şirketlerine verilmemesi gerekir. Verilecekse bile Trabzonspor’un bu işin içine bir şekilde sokulması lazım. Şehrin madenlerinden, şehrimizin kulübü faydalanmalıdır. Bu konuda tüm siyasi partilerin beraber çalışması gerekir. Haydi hep beraber çaba gösterelim.” İfadelerini kullandı.

**

Mumcu bu kez Sürmene’deydi

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun ilçe ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor.

İlçeleri tek tek ziyaret eden Mumcu, dün ise Sürmene’ye gitti. Burada ilk olarak ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Mumcu çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Daha Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu ve ekibiyle birlikte ilçede ziyaretlerde bulunan Mumcu Sürmene Muhtarlar Derneği Başkanı Aslan Aydın ve yönetim kurulu ile görüşerek talepleri dinledi.

Mumcu daha sonra da ilçedeki ÇAYKUR Fabrikası ile İŞKUR Şubesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi edindi.

**

Davut Çakıroğlu’undan istifa sonrası ilk açıklama

Trabzon Büyükşehir Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, İYİ partiden istifa ettiğini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı.

İstifa sonrası Belediye meclis oturumlarına katılmayan Çakıroğlu sessizliğini yaptı bir açıklama ile bozdu.

Kendini her zaman bağımsız gördüğünü belirten Çakıroğlu, Meclis üyeliğinden istifa etmeyeceğini dolaylı yoldan da olsa kesinleştirmiş oldu.

Ayrıca Çakıroğlu “Bağımsız” kelimesinin altını defalarca çizerek “Hangi partiye gidecek?” sorularını da yanıtlamış oldu.

**

Mustafa Bıyık tek hedefini açıkladı

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, ilçede bulunan trafolara görsel güzellik kazandırdığı resimleri paylaştı. Paylaşımının atına ise bira sitem, biraz dokundurma ve biraz da hedef koydu.

Tek hedefinin Yomra’ya görsel güzellik kazandırmak ve modern bir ilçe oluşturmak olduğunu söyleyen Bıyık, engel olmak isteyenler olduğunu da belirtti.

Bıyık açıklamasında “Tek hedefim Yomra'mıza görsel güzellik kazandırmak, bu namlı ilçeyi Türkiye'nin en güzel, en modern ilçesi haline getirmektir. Bundan başka ne ticari ne de siyasi bir beklentim yok, olmayacak. Bu amaçla ilçemiz merkez mahallelerinde bulunan elektrik trafolarını sanat ile güzelleştiriyor, kötü görüntüyü ortadan kaldırıyoruz. Bizlere engel olmak için kim ne yaparsa yapsın, Yomra'yı güzelleştirmek için gayret vermekten asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Umarız Yomra’da kısa sürede barış sağlanır ve Yomralılar hak ettikleri hizmeti alırlar.

**

Cora ve Ayvazoğlu'undan önemli ziyaret

Trabzon’un iki vekili Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora, Bilim ve teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.

Beraber ziyaret ettikleri Bakan Varank’a elleri boş gitmediler tabi. Hem projeler hem de isteklerle dolu dosyaları Bakan Varank’a sundular.

İki vekil müjdeleri ayrı ayrı sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bahar Ayvazoğlu “Ortahisar Belediyemizin “Mutlu Köy” projesi ve Ticaret ve Sanayi Odamızdan zatıalilerine iletilmek üzere tarafımıza ulaştırılan talep, beklenti ve önerilere yakın ilgi göstererek, desteğini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, kıymetli hemşehrimiz Sn. Mustafa Varank’a şükranlarımı arz ediyorum.” Derken Salih Cora’da “ Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK beyi ziyaret ederek şehrimizle ilgili yatırımları değerlendirdik.

DOKA aracılığı ile Tonya ilçemizde yapılacak olan ata tohumu meyve suyu fabrikasına ve Şalpazarı ilçemizdeki tekstil atölyesine destekleri için teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Ahmet 6 ay önce
Altın madeni ve Trabzonspor ne alaka. Altın çıkarıp yabancı oyunculara milyon euro lar verip paramızı yurtdışına mı aktaralım. En ideali bu şehirdeki vatandaş için gelir sağlayacak, çoluk çocuğu için gelecek vadedecek üretim tesisleri ve çalışma ortamları yapılmasıdır. TS ye yapılan yatırımın vatandaşa bir faydası olduğunu düşünmüyorum.
Sadi 6 ay önce
Ahmet kardeş ne güzel belirttin. Bu zorlu denen kişi bu capcahilce açıklamayı nasıl yapar hayret. Avrupalı futbol paronlarını düşünüyorda vatandaşı hiç düşünmüyor.
Osman 6 ay önce
Trabzonsporun farklı yatırımları var hidro elektrik santrali gibi
Vah Canım Vah 6 ay önce
Yahu filyasyon acil müdahale midir? Bu adamlar gün içinde kırk eve girip çıkıyor, bir evi bu sebeple sonraya bırakmaları normal değil mi(üstelik gün içinde sonra, haftaya falan değil). Yanicbu şehirde kimse kimseye yardımcı olmayacak mı? Biz bu inceliği zerafeti nerde bıraktık? Yoksa bunlar artık sadece çıkarımız olduğunda ortaya çıkardığımız meziyetler haline mi geldi?
kara bayram 6 ay önce
babanızın malı ya, trabzonun bütün gelirleri futbolcular ve yöneticiler arasında paylaştırın. kimin aklına gelmiş bu fikir?
Trabzonlu 6 ay önce
Yabancılar dedinde aklıma bu yabancı topcu sınırlaması ne oldu suyamı düşdü bunlar her gün bir şeyler söylüyor hangisine inanalım yalancının evi yanmışta kimse inanmamış cünkü her gün yalan konuştuğu icin
Kemal 6 ay önce
Araklı akp ye en çok destek veren ve nüfusu en kalabalık ilçelerin başında geliyor bu kadar desteğe rağmen en Az yatırımı alan köy muamelesi yapılan gelişmemiş aynı aile tarafından yonetilmis ve o vasıfsız yoneteciler yüzünden yıllarca yerinde saymış bir ilçe çöp tesisini bile oraya yaptılar şimdi altın konuşuluyor onu da yar etmezler arakliya yok Trabzonspor Muş yok bilmem neymiş millet issiz gezsin medenler hesler kaynaklar Trabzonspor'a gitsin ne güzel ya Araklıli Trabzonlu uyuma hakkına sahip çık
Gökhan 6 ay önce
Trabzonspor ve maden! Yok yas. Bu şehrin evlatlarına iş kapısı açmalı orası milyon dolarlar alan futbolcuları beslemek için bulunmadı orası! Trabzonspor Muş!
antikus 6 ay önce
trabzonspor,a yardim etmek istiyorlarsa yöre halkina is ve para kazanma imkani versinler cebinde parasi olan trabzonlu zaten klübüne gereken destegi verir hem vatandas hem klüp yararlanir milletin cebinde stada gidip mac seyretcek para varmi onu sorsunlar
Eyvah eyvah 6 ay önce
Filtrasyon ekibi sağolsun bizede geldi. Ancak geldiğine bin pişmandır. Sorulara bile cevap vermekten acizdiler. Onların söylediklerinin on katını ben onlara anlatırdım. İlacı ver yahu numarayı ara iyi akşamlar. Ha bide devren çıkmayın. İyide ağa ramazan günü ekmeği Pideyi kim alacak.
Yomra belediyesi şov yapmasın köyünde yol yapsın.
Cengiz 6 ay önce
Nabsın filyasyon ekibindekiler o merdivenleri çıkmak için birde elektrikmi gezdirsinler yanlarında, karanlık karanlıkmı çıksaydılar o merdivenleri. Çıkmıycaz demefilerki elektrijler gelince çıkarız dediler. Napsınlar daha gece 24.00 a kadar köylere apaetmanlara vatandaşın o saatlwrde evine gir birde eleştiri al. Yok öyle özellikle bu dönemde sağlıkçılara laf edecek ağız ben görmüyorum bu ülkede. Bu benim acizane görüşüm.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@