banner560

Anahtar Deliği 16.04.2021

Trabzon Kulislerinden yansıyanlar.

Anahtar Deliği 16.04.2021, 08:25 16.04.2021, 09:59
Anahtar Deliği 16.04.2021

Filyasyon: Asansörsüz 7. kata çıkamam

Türkiye’de koronavirüsle mücadele sürerken ilginç olaylar da gündeme geliyor.

Bu kez size aktaracağımız bu ilginç olay komşu Rize’den

Pandemi sürecinde en ön safta koşan mücadele eden gruplardan biri de bildiğiniz gibi filyasyon ekipleri.

Ancak ne yazık ki onların da aralarında işi pek umursayarak yapmayanlar çıkabiliyor.

Rize’de arkadaşımızın başına gelen olay ise şu şekilde gelişti;

Bir apartmanın 7. Katında oturan koronavirüs hastası için filyasyonlar adrese geldi.

Ancak bu sırada elektriklerin kesik olması sebebiyle asansör çalışmıyordu.

Filyasyon ekibindeki kişiler bu durum karşısında hastaya şaşırtan bir yanıt verdi: “Asansörsüz 7. Kata çıkamayız, başka bir hastaya bakalım dönüşte elektrik varsa çıkarız.”

Skandal bir cevap!

Hasta da bize aktardığında biz de şok olduk.

Belki yorgunluktan belki başka bir sebepten bu tarz bir cevap hoş değil.

Böyle sorumsuz kişiler ne yazık ki bu kadar önemli işi yürüten filyasyon ekiplerinin adını kirletmekten öteye geçmiyor.

Mesela Trabzon’da koronavirüse yakalanan vatandaşımız da kroronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasından sadece 2 saat sonra filyasyon ekiplerinin kendisine ulaştığını ve ilaçlarıyla beraber tüm bilgilendirmeyi tarafına yaptığını aktarmıştı.

Hem kendinizin hem de bu alanda tüm iyi niyetiyleler çalışan meslektaşlarınızın emeğini yok etmemek için lütfen Biraz daha dikkat…

**

Araklı’daki altın rezervi için Trabzonspor önerisi

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi dün bir açıklamada bulunarak Araklı’da altın rezervi olduğunun kesinleştiğini söyledi. Çebi sondaj çalışmalarının da yazın başlayacağını dile getirdi.

Bunun üzerine CHP Ortahisar Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan bir öneri geldi.

Yeterli miktarda altın sondaj sonucunda belirlenirse, doğa ve halk sağlığı için de tehlike yaratmıyorsa bir önerileri olduğunu dile getiren Zorlu “ Kanadalı ya da başka bir ülke şirketlerine verilmemesi gerekir. Verilecekse bile Trabzonspor’un bu işin içine bir şekilde sokulması lazım. Şehrin madenlerinden, şehrimizin kulübü faydalanmalıdır. Bu konuda tüm siyasi partilerin beraber çalışması gerekir. Haydi hep beraber çaba gösterelim.” İfadelerini kullandı.

**

Mumcu bu kez Sürmene’deydi

AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun ilçe ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor.

İlçeleri tek tek ziyaret eden Mumcu, dün ise Sürmene’ye gitti. Burada ilk olarak ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Mumcu çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Daha Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu ve ekibiyle birlikte ilçede ziyaretlerde bulunan Mumcu Sürmene Muhtarlar Derneği Başkanı Aslan Aydın ve yönetim kurulu ile görüşerek talepleri dinledi.

Mumcu daha sonra da ilçedeki ÇAYKUR Fabrikası ile İŞKUR Şubesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi edindi.

**

Davut Çakıroğlu’undan istifa sonrası ilk açıklama

Trabzon Büyükşehir Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, İYİ partiden istifa ettiğini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı.

İstifa sonrası Belediye meclis oturumlarına katılmayan Çakıroğlu sessizliğini yaptı bir açıklama ile bozdu.

Kendini her zaman bağımsız gördüğünü belirten Çakıroğlu, Meclis üyeliğinden istifa etmeyeceğini dolaylı yoldan da olsa kesinleştirmiş oldu.

Ayrıca Çakıroğlu “Bağımsız” kelimesinin altını defalarca çizerek “Hangi partiye gidecek?” sorularını da yanıtlamış oldu.

**

Mustafa Bıyık tek hedefini açıkladı

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, ilçede bulunan trafolara görsel güzellik kazandırdığı resimleri paylaştı. Paylaşımının atına ise bira sitem, biraz dokundurma ve biraz da hedef koydu.

Tek hedefinin Yomra’ya görsel güzellik kazandırmak ve modern bir ilçe oluşturmak olduğunu söyleyen Bıyık, engel olmak isteyenler olduğunu da belirtti.

Bıyık açıklamasında “Tek hedefim Yomra'mıza görsel güzellik kazandırmak, bu namlı ilçeyi Türkiye'nin en güzel, en modern ilçesi haline getirmektir. Bundan başka ne ticari ne de siyasi bir beklentim yok, olmayacak. Bu amaçla ilçemiz merkez mahallelerinde bulunan elektrik trafolarını sanat ile güzelleştiriyor, kötü görüntüyü ortadan kaldırıyoruz. Bizlere engel olmak için kim ne yaparsa yapsın, Yomra'yı güzelleştirmek için gayret vermekten asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Umarız Yomra’da kısa sürede barış sağlanır ve Yomralılar hak ettikleri hizmeti alırlar.

**

Cora ve Ayvazoğlu'undan önemli ziyaret

Trabzon’un iki vekili Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora, Bilim ve teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti.

Beraber ziyaret ettikleri Bakan Varank’a elleri boş gitmediler tabi. Hem projeler hem de isteklerle dolu dosyaları Bakan Varank’a sundular.

İki vekil müjdeleri ayrı ayrı sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Bahar Ayvazoğlu “Ortahisar Belediyemizin “Mutlu Köy” projesi ve Ticaret ve Sanayi Odamızdan zatıalilerine iletilmek üzere tarafımıza ulaştırılan talep, beklenti ve önerilere yakın ilgi göstererek, desteğini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, kıymetli hemşehrimiz Sn. Mustafa Varank’a şükranlarımı arz ediyorum.” Derken Salih Cora’da “ Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK beyi ziyaret ederek şehrimizle ilgili yatırımları değerlendirdik.

DOKA aracılığı ile Tonya ilçemizde yapılacak olan ata tohumu meyve suyu fabrikasına ve Şalpazarı ilçemizdeki tekstil atölyesine destekleri için teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Ahmet 1 ay önce
Altın madeni ve Trabzonspor ne alaka. Altın çıkarıp yabancı oyunculara milyon euro lar verip paramızı yurtdışına mı aktaralım. En ideali bu şehirdeki vatandaş için gelir sağlayacak, çoluk çocuğu için gelecek vadedecek üretim tesisleri ve çalışma ortamları yapılmasıdır. TS ye yapılan yatırımın vatandaşa bir faydası olduğunu düşünmüyorum.
Sadi 1 ay önce
Ahmet kardeş ne güzel belirttin. Bu zorlu denen kişi bu capcahilce açıklamayı nasıl yapar hayret. Avrupalı futbol paronlarını düşünüyorda vatandaşı hiç düşünmüyor.
Osman 1 ay önce
Trabzonsporun farklı yatırımları var hidro elektrik santrali gibi
Vah Canım Vah 1 ay önce
Yahu filyasyon acil müdahale midir? Bu adamlar gün içinde kırk eve girip çıkıyor, bir evi bu sebeple sonraya bırakmaları normal değil mi(üstelik gün içinde sonra, haftaya falan değil). Yanicbu şehirde kimse kimseye yardımcı olmayacak mı? Biz bu inceliği zerafeti nerde bıraktık? Yoksa bunlar artık sadece çıkarımız olduğunda ortaya çıkardığımız meziyetler haline mi geldi?
kara bayram 1 ay önce
babanızın malı ya, trabzonun bütün gelirleri futbolcular ve yöneticiler arasında paylaştırın. kimin aklına gelmiş bu fikir?
Trabzonlu 1 ay önce
Yabancılar dedinde aklıma bu yabancı topcu sınırlaması ne oldu suyamı düşdü bunlar her gün bir şeyler söylüyor hangisine inanalım yalancının evi yanmışta kimse inanmamış cünkü her gün yalan konuştuğu icin
Kemal 1 ay önce
Araklı akp ye en çok destek veren ve nüfusu en kalabalık ilçelerin başında geliyor bu kadar desteğe rağmen en Az yatırımı alan köy muamelesi yapılan gelişmemiş aynı aile tarafından yonetilmis ve o vasıfsız yoneteciler yüzünden yıllarca yerinde saymış bir ilçe çöp tesisini bile oraya yaptılar şimdi altın konuşuluyor onu da yar etmezler arakliya yok Trabzonspor Muş yok bilmem neymiş millet issiz gezsin medenler hesler kaynaklar Trabzonspor'a gitsin ne güzel ya Araklıli Trabzonlu uyuma hakkına sahip çık
Gökhan 1 ay önce
Trabzonspor ve maden! Yok yas. Bu şehrin evlatlarına iş kapısı açmalı orası milyon dolarlar alan futbolcuları beslemek için bulunmadı orası! Trabzonspor Muş!
antikus 1 ay önce
trabzonspor,a yardim etmek istiyorlarsa yöre halkina is ve para kazanma imkani versinler cebinde parasi olan trabzonlu zaten klübüne gereken destegi verir hem vatandas hem klüp yararlanir milletin cebinde stada gidip mac seyretcek para varmi onu sorsunlar
Eyvah eyvah 1 ay önce
Filtrasyon ekibi sağolsun bizede geldi. Ancak geldiğine bin pişmandır. Sorulara bile cevap vermekten acizdiler. Onların söylediklerinin on katını ben onlara anlatırdım. İlacı ver yahu numarayı ara iyi akşamlar. Ha bide devren çıkmayın. İyide ağa ramazan günü ekmeği Pideyi kim alacak.
Yomra belediyesi şov yapmasın köyünde yol yapsın.
Cengiz 1 ay önce
Nabsın filyasyon ekibindekiler o merdivenleri çıkmak için birde elektrikmi gezdirsinler yanlarında, karanlık karanlıkmı çıksaydılar o merdivenleri. Çıkmıycaz demefilerki elektrijler gelince çıkarız dediler. Napsınlar daha gece 24.00 a kadar köylere apaetmanlara vatandaşın o saatlwrde evine gir birde eleştiri al. Yok öyle özellikle bu dönemde sağlıkçılara laf edecek ağız ben görmüyorum bu ülkede. Bu benim acizane görüşüm.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
açık

Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@