7m

7m

hyundai

Anahtar Deliği 09/08/2017

Anahtar Deliği 09/08/2017

Anahtar Deliği 09.08.2017, 09:57 09.08.2017, 11:07
Anahtar Deliği  09/08/2017
CUMHURBAŞKANI TRABZON’DAKİ BELEDİYE BAŞKANLARINI UYARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon gezisi AK Parti teşkilatlarında heyecan ile karşılandı. Özellikle de Cumhurbaşkanının gençlik kollarını öne çıkarması ise; AK Parti’nin gençlik yapılanmasına bir o kadar daha önem kattı. Erdoğan; Trabzon gezisi sırasında yapmış olduğu temaslar arasında en dikkat çeken ayrıntı, tüm belediye başkanları için yaptığı açıklamalardı. Erdoğan, “Makamında oturan hiçbir belediye başkanı istemiyorum. Belediye demek hizmet demek vatandaşa sevgi getirmek demek.” ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanının son dönemlerde Metal yorgunluğundan bahsetmesi, Belediye başkanlarını bu denli uyarması 2019 seçim stratejisini belirlemeye başladığı olarak uzmanlar tarafından yorumlandı.  

SOYLU, UZUNGÖL İÇİN UYARDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çaykara ilçesine yapmış olduğu çıkarma halk tarafından sevinçle karşılandı. Soylu, burada Çaykara Belediye Başkanı ile görüştüğü ve Uzungöl hakkına bilgi aldığı öğrenildi. Sera Gölüne yapılan yenileme çalışmasının yanlış olduğunu söyleyerek tepki gösteren Soylu, Uzungöl’ün de tahrip edilmemesi yönünde telkinlerde bulunduğu ileri sürüldü.

TRABZON GEZİSİNE MUHALEFET NE DEDİ?

Cumhurbaşkanın Trabzon gezisi diğer partiler tarafından nasıl karşılandığı ise merak konusu oldu. Beşikdüzü İlçesini ziyaret eden Cumhurbaşkanının daha sonra il merkezinde parti danışma toplantısına katıldı.  Cumhurbaşkanının bu gezisi ise MHP, CHP ve SP’de seçim startı olarak anıldığı ve kendi genel başkanlarının da bölgeyi bir an önce ziyaret etmeleri yönünde genel merkeze çağrıda bulundukları öğrenildi.

MHP ORTAHİSAR'DA İSTİFA ŞAŞKINLIĞI

Milliyetçi Hareket Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Derviş Çelenk kongreye aday olan partililere daha iyi bir ortam sağlamak gerekçesiyle başkanlık görevinden istifa etti. Çelenk istifasını şu sözlerle duyurdu; “Bir buçuk yıla yakın süreden beri yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı görevimi, İl Başkanımızla yaptığım görüşme ve istişareden sonra, kongrede aday olacak arkadaşlarıma daha iyi çalışma ortamı sağlamak için bugün itibari ile ilçe başkanlığı görevimi sonlandırıyorum. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Olağan kongrede. Yeni seçilecek olan Ortahisar İlçe Yönetiminin yanında olacağımın, elimden gelen desteği kendilerine vereceğimin bilinmesini isterim.  Bu bayrak değişiminde partiyi daha iyi yerlere taşıyacaklarına inanıyorum. Yeni seçilecek olan arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum.”

Yorumlar (1)
murat başkan 5 yıl önce
şimdi şefik türkmen hep uyarılsa ne olur adamın görevde 25. yılı :) aynı şekilde gümrükçüoğlunu hep uyarsanız ne olur adamı üst makandan alıp belediye başkanı yaptınız kısacası trabzon tarihinin en büyük belediye hezimetini bu iki isimle çok acı yaşıyor...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@