banner518

Türkiye'de koronavirüs alarmı - 12 Kişi hastaneye koştu

Aksaray'da 9'u Çinli, 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Aksaray 27.01.2020, 19:48 27.01.2020, 21:58
Türkiye'de koronavirüs alarmı - 12 Kişi hastaneye koştu

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi coronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahede altına alındı. Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Aksaray'ın Sultanhanı ilçesindeki Tuz Gölü'nde doğalgaz depolama tesisinde çalışan Çin uyruklu 2 işçide baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayeti görüldü. Rahatsızlanan 2 işçiyle birlikte toplam 9 işçinin yaklaşık 5 gün önce ülkelerinden geldiği belirlendi. Bu bilgi İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirildi. Sağlık Müdürlüğü de rahatsızlanan 2 işçinin yanı sıra diğer 7 Çinli işçi ile bu işçilerin tesislere ulaşımını sağlayan tur şirketindeki 3 kişiyi tedbir amaçlı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. 12 kişi acil serviste tedbir amaçlı müşahede altına alındı. Hastane personeline hijyen maskesi dağıtıldı. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri gerekli tahlil ve incelemelerin yapıldığını belirtti. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: TEDBİR AMAÇLI GÖZETİM ALTINDALAR 

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişinin 'cornovavirüs' şüphesiyle tedbir amaçlı müşahede altına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Tetkikler için numunelerin alındığı belirtilen açıklamada, ''Saat 16.15 sıralarında Sultanhanı Entegre Sağlık Merkezi Acil Servisine başvuran 9 Çin vatandaşı bir hafta içeresinde Çin'den Türkiye'ye seyahat öyküsü olması nedeniyle Corona Virüs olası vakası şüphesi açısından gerekli önlemlar alınarak; tanı konulması halinde tedavilerinin yapılması amacıyla 112 Acil Hizmetleri Personeli tarafından korunaklı ve izole bir şekilde Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakli sağlanmıştır. Aynı süreçte 3 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yakın temasta bulunmaları nedeniyle gerekli muayeneler yapılıp ilgili tetkikler açısından numuneleri alınmıştır. Kişiler Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedbir amaçlı gözetim altında tutulmaktadır.'' denildi.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'de ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan coronavirüsüne dair açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Aksaray'daki olayla ilgili ise sadece bir kişiden şüphelenildiğini belirterek alınan numunenin sonucunun henüz çıkmadığını belirtti. Bakan Koca Aksaray'daki hastanın durumunun iyi olduğunun da altını çizerek Çin'den gelmesinden dolayı şüphelenildiğini söyledi. 
Kaynak Yeniçağ: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan coronavirüs açıklaması 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Misafir 5 ay önce
Adamlar kendi ülkelerinde sokağa çıkaıyor yasaktan bura gelip çalışıyor ülkem benim çıkışsız yola doğru devam
BOZKURT HOCA 5 ay önce
Yahu 5 gün önce Çin den gelenler bu ülkeye elini kolunu sallayarak nasıl girebiliyorlar.Yahu bu nasıl Sağlık Bakanlığı.Lanet olsun beeeeee
Mantıklı 5 ay önce
Bu size Rabbimizden bir cezadır. Siz orda Foğu Türkistanlılara zulm ederseniz Rabbimden size böyle belalar verir. Nedense virüslerin çoğu sizden geliyor. Eee, her haltı yerseniz, olacağı budur ve hala akıllanmadınız.
Mantıklı 5 ay önce
“Her haltı yiyorsunuz” derken şunu kastettim:Maymun, Köpek, kedi, akrep, kakerlak( karafatma), çekirge, karınca( 1000’in üzerinde şiş halinde), ve daha sayamadığım daha nice iğrençlikler. Bunlar, belkide pane edilmiş insan pisliği bile yiyorlardır?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@