Son olarak UEFA'ya yaptığı itirazdan olumlu sonuç alamayan ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Trabzonspor Kulübü'nün itirazı CAS tarafından da reddedilmişti. 
 
Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi ilgilendiren dava hakkında BİP'teki "10 numara muhabbet" kanalına konuşan eski hakem Ahmet Çakar şöyle konuştu: 
 
"Bir insanın hakkını hukuken araması gayet doğaldır. Niye arıyorsun diye eleştiremezsin. Trabzonspor mağdur olduğunu düşünmüş ve o dönem UEFA'nın Fenerbahçe hakkında aldığı kararlar ile ilgili kendilerine göre haklı nedenleri var. . İtalya'da Juventus küme düşürüldü, diğer büyük takımların puanları silindi. Niye buna ceza verilmiyor diye hakkını aramak istedi. Bu onlar için çok doğaldır, anayasal haktır. Ama CAS bu talebi reddetsiyse de o talebe uymak , saygıyla karşılamak zorundadır."
 
Ahmet Çakar Fenerbahçe'nin henüz aklanmadığını ise şu sözlerle ifade ediyor:
 
"Bakın bu arada herkesin yanlış bildiği bir şey var. Fenerbahçe daha aklanmadi ki. CAS'ın bu kararı Fenerbahçe'yi aklamadı. Fenerbançe UEFA kayıtlarında şimdi herkesin bi sabıkası olduğu gibi bu da onların her zaman sabıkasında yer alacak. Sakın kimse kimseyi kandırmasın CAS'ın reddi Trabzonspor'un şampiyonluk talebi ve kupa talebini reddetmiştir. CAS ben karışmam kardeşim bu UEFA'nın işi dedi attı topu üzerinden"
 
Fenerbahçe CAS'daki davasını neden geri çekti?
Türkiye'de Aziz Yıldırım, yöneticiler ve Fenerbahçe'nin adli açıdan aklandığını dile getiren Ahmet Çakar, "Zamanında Fenerbahçe CAS'taki davasını neden çekti" diye sordu. 5 yıl önce yaşananları hatırlatan Çakar; "Fenerbahçe UEFA ve bunun üst kurulu olan CAS Mahkemesi'nde sportif yönden şike yaptığı gözüküyordu. Öyle gözüküyor hala. Bunun geri çekilmesi için ise Fenerbahçe'nin CAS'a başvurup dava açması gerekiyordu. Zamanında Fenebahçe, CAS'a dava açmıştı ama sonra ne oldu ise oldu bu davayı geri çektiler ama niye geri çekildi bunu Aziz Efendiye soracaksın.