banner192

Trabzon'daki SON DURUM!

İşte Trabzon'da Düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları dün akşam böyle tamamlandı.11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci gününde Rusya, yüzmede kazandığı 3 altın, 1 gümüş madalyayla toplamda 8 altın, 3 gümüş madalyaya ulaştı.Mehmet Akif Er

Trabzon'daki SON DURUM!

İşte Trabzon'da Düzenlenen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları dün akşam böyle tamamlandı.

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci gününde Rusya, yüzmede kazandığı 3 altın, 1 gümüş madalyayla toplamda 8 altın, 3 gümüş madalyaya ulaştı.
Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu'nda yapılan ikinci gün final müsabakalarında erkekler 400 metre serbestte İngiltere'den Matthew Johnson, altın madalyayı 3.54.70'lik derecesiyle kazandı.
Türk sporcu Engin Yıldırım ise bu yarışta 4.03.93'lük derecesiyle 7'inciliği elde etti.
Bayanlar 100 metre serbestte ise Almanya'dan Anna Stephanie Dietterle 55.85'lik derecesiyle altın madalyaya uzandı.
Erkekler 100 metre kelebek kategorisinde Rusya'dan Semen Makovich 55.31'lik derecesiyle altın madalya kazandı. Türk sporcu Oğuz Aslanoğlu da 56.73'lük derecesiyle 10. sırada yer buldu.
Bayanlar 200 metre sırtüstü finalinde ise Rusya'dan Daria Ustinova 2.17.19'luk derecesiyle birinci oldu. Türk yüzücü Hande Zeynep Kıvanç da 2.24.90'lık derecesiyle 13. oldu.
    
-DERECEYE GİREMEDİ AMA TÜRKİYE REKORU KIRDI-
    
Erkekler 200 metre kurbağalamada İtalya'dan Daniele Ceccuti 2.19.54'lük derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.
Türk sporcu Alpkan Örnek ise 2.21.62'lik derecesiyle 6'ıncılığı elde etti. Örnek, bu derecesiyle yaş kategorisinde Türkiye rekoru kırdı. Örnek, bu sabah yapılan eleme yarışlarında Cenk Aktaş'ın 11 yıldır kırılamayan 2.23.12'lik derecesini 2.22.82 ile geçerek rekorun yeni sahibi olmuştu.
Bayanlar 200 metre ferdi karışıkta da Macaristan'dan Dalma Sebestyen 2.19.18'lik derecesiyle altın madalya kazandı.
Günün son final yarışında ise karışık serbest 4x200 metre bayrak yarışında Rusya 7.51.81'lik derecesiyle birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu.
     Yüzmede bugün yapılan final müsabakalarında madalya kazanan sporcular ve dereceleri şöyle:
     Erkekler 400 metre serbest:
     1-Matthew Johnson (İngiltere) 3.54.70
     2-Mitchel Andrea D'arrigo (İtalya) 3.55.32
     3-Jan Micka (Çek Cumhuriyeti) 3.58.48
     7-Engin Yıldırım (Türkiye) 4.03.93
    
     Bayanlar 100 metre serbest:
     1-Anna Stephanie Dietterle (Almanya) 55.85
     2-Mariye Baklakova (Rusya) 56.09
     3-Ruta Meilutyte (Litvanya) 56.41
    
     Erkekler 100 metre kelebek:
     1-Semen Makovich (Rusya) 55.31
     2-Francesco Giordano (İtalya) 55.47
     3-Tobias Gjerloff (Danimarka) 55.63
     10-Oğuz Aslanoğlu (Türkiye) 56.73
    
     Bayanlar 200 metre sırtüstü:
     1-Daria Ustinova (Rusya) 2.17.19
     2-Sonnele Aylin Oeztuerk (Almanya) 2.17.42
     3-Shauntelle Austin (İngiltere) 2.17.83
     13-Hande Zeynep Kıvanç (Türkiye) 2.24.90
    
     Erkekler 200 metre kurbağalama:
     1-Daniele Ceccuti (İtalya) 2.19.54
     2-Denys Barabash (Ukrayna) 2.19.86
     3-Lucas Greven (Hollanda) 2.20.24
     6-Alpkan Örnek (Türkiye) 2.21.62
    
     Bayanlar 200 metre ferdi karışık:
     1-Dalma Sebestyen (Macaristan) 2.19.18
     2-Tjasa Pintar (Slovenya) 2.19.85
     3-Arianna Castiglioni (İtalya) 2.21.99
    
     Karışık 4x200 metre serbest:
     1-Rusya 7.51.81
     2-İngiltere 7.59.20
     3-Macaristan 8.00.90

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda judo müsabakalarında bayanlarda Rusya iki altın madalya kazanırken, erkeklerde Fransa ve Belaruslu sporcular ilk sırada yer aldı.
Of Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda bayanlarda 44 kiloda Rusya'dan İrina Dolgovo altın, Bulgaristan'dan Borislava Emilova Damyanova gümüş, Belçika'dan Evi Vermandere ise bronz madalya elde etti.
48 kiloda ise Rusya'dan Natalia Golomidana altın, Slovenya'dan Anja Stangar gümüş, Hollanda'dan Demi Van Schijndel ile Çek Cumhuriyeti'nden Marie Holcakova da bronz madalya aldı.
Erkeklerde 50 kiloda Fransa'dan Walide Khyer altın, İtalya'dan Elios Manzi gümüş, Belçika'dan Karim Maekelberg ile Ermenistan'dan Vahagn Hovsepyan ise bronz madalyanın sahibi oldu.
55 kiloda da Belarus'tan Dzmitry altın, İngiltere'den Damuel Hall gümüş, Avusturya'dan Nico Spindler ile Ukrayna'dan Pavio Skopnenko ise üçüncülüğü elde etti.
Turnuvada Türk sporculardan erkeklerde 50 kiloda Doğan Karpuzcu ön elemede, bayanlar 48 kiloda Gülkader Şentürk çeyrek finalde, bayanlar 44 kiloda da Nazlıcan Kılıç yarı finalde elendi.

[PAGE]

 

1. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Bayanlar Hentbol (B) Grubu'nda Türkiye, ikinci maçında Rusya'ya 38-22 mağlup oldu.
Türkiye, ilk maçında da İsveç'e 30-24 yenilmişti.     
Salon: Vakfıkebir
Hakemler: Garcia Pablo xx (İspanya), Murillo Alberto xx (İspanya)
Türkiye: Ece Melis x (Sara xx), Büşra x, Ümmügülsüm xxx (5), Kübra x (1), Ece Öztokat x (1), Şeyma x (1), Merve xxx (5), Seda x, Yasemin Güler x (2), Yasemin Kaya x (1), Sibel xxx (5), Leyla x (1), Ayşegül xxx
Rusya: Tsivka xxx (Anoskhina xx), Chernova xx (4), Denikaeva xx (3), Bogdanova xxx (5), Pavlova xxx (6), Pankovichenko xxx (6), Ikhneva x (1), Vyakhireva xx (4), Vedekhina xx (2), Afanasyeva xxx (4), Dmitrıeva x (1), Matlashova x (1), Petrova x (1)
İlk yarı: 7-23 (Rusya lehine)
İki dakika cezası alanlar: Ece, Merve, Yasemin Güler, Sibel, Ayşegül (Türkiye), Daria Denikaeva, Daria Dmitrıeva (Rusya)

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları Erkekler Basketbol (A) Grubu'nda Türkiye, ikinci maçında Karadağ'a 71-68 mağlup oldu.
Türkiye, gruptaki ilk maçında Letonya'yı 85-80 mağlup etmişti.
Salon: Hayri Gür
Hakemler: Anastasios Manos xx (Yunanistan), Ziya Pala xx (Türkiye), Jaakko Kaunisto xx (Finlandiya)
Türkiye: Berk xxx (21), Onur xx (4), Erris xx (3), Oğuzhan xx (2), Ateş xx, Oğulcan xx (14), Doğukan xx (13), Cevahir xx (8), Barış xx (3)
Karadağ: Kasalica xxx (16), Rakocevic xxx (8), Damir xx (8), Novosel xx (3), Ergcegovic xx, Pesic xxx (13), Radunovic xxx (10), Piletic xx (5), Nikolic xx (4), Andelic xx (4)
1. Periyot: 17-14
Devre: 39-34
3. Periyot: 54-53

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci gününde bayanlar ve erkekler hentbol grup maçları tamamlandı.
Vakfıkebir Spor Salonu'nda yapılan bayanlar hentbol maçlarında (A) Grubu'nda Norveç, Danimarka, Hollanda ve Avusturya, (B) Grubu'nda İsveç, Türkiye, Rusya ve Polonya takımları mücadele ediyor.
(A) Grubu'ndaki ikinci maçlarda Norveç Avusturya'yı 30-24, Hollanda Danimarka'yı 26-23 mağlup etti. (B) Grubu'nda İsveç Polonya'yı 28-21, Rusya Türkiye'yi 38-22 yendi.
Çarşıbaşı Spor Salonu'nda yapılan erkekler hentbol maçlarında ise (A) Grubu'nda Fransa, İsviçre, Hırvatistan ve Almanya, (B) Grubu'nda İspanya, Sırbistan, Danimarka ve Türkiye yer alıyor.
Erkekler (A) grubu maçlarında Fransa Almanya'yı 28-22, Hırvatistan İsviçre'yi 29-26 yendi. (B) Grubu'nda İspanya Türkiye'yi 33-23, Sırbistan Danimarka'yı 40-24 mağlup etti.

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda (EYOF) jimnastik dalında Rusya, erkekler takım yarışmasında altın madalya kazandı.
Yomra ilçesindeki 2 bin 500 seyirci kapasiteli Türkiye'nin ilk jimnastik salonunda gerçekleştirilen müsabakalarda, Rusya erkekler takım yarışmasında altın madalya kazandı.
Yarışmada gümüş madalyayı İngiltere, bronz madalyayı ise İsviçre elde etti.
İbrahim Çolak, Barış Pek ve Abdulkadir Baş'tan oluşan Türkiye ise kulplu beygir, halka, atlama masası, paralel bar, barfiks ve yer aletinde yapılan müsabakalarda takım halinde 15. oldu.
Jimnastik müsabakaları yarın bayanlarda gerçekleştirilecek yarışmalarla devam edecek. Yarışmalara 3'ü Türk olmak üzere 75 sporcu katılacak.

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci günününde atletizmde 7 branşta altın madalyalar sahiplerini buldu.
Söğütlü Atletizm Sahası'nda yapılan yarışmalarda yüksek atlamada bayanlarda Fransız sporcu Dior Delophont 1.85'lik derecesiyle altın madalya kazanırken, gümüş madalyayı Kıbrıs Rum Kesiminden 1.79'luk derecesiyle Leontia Kallenou, bronz madalyayı ise Romanya'dan yine aynı derece ile Damaris Grozav elde etti.
Atletizmde bugün yapılan final müsabakalarında madalya kazanan diğer sporcular dereceleri şöyle:
    
     Erkekler 3000 metre koşu:
     1-İvan Horodyskyy (Ukrayna) 8.21.99
     2-Gordon Benson (İngiltere) 8.23.05
     3-Lorenzo Tobin (İtalya) 8.24.20
     16-Mustafa Kocatepe (Türkiye) 8.52.58
    
     Bayanlar 100 metre koşu:
     1-Sophie Papps (İngiltere) 11.82
     2-Samantha Dagry (İsviçre) 11.91
     3-Solenn Compper (Fransa) 11.99
    
    
     Bayanlar 3000 metre:
     1-Alena Kudashkina (Rusya) 9.18.46
     2-Maria Bunea (Romanya) 9.30.81
     3-Jip Vastenburg (Hollanda) 9.39.47
     11-Hatun Tuna (Türkiye) 9.43.74
    
     Ciritle yüksek atlama:
     1-Roberta Bruni (İtalya) 4.10
     2-Georgia Stefanıdı (Yunanistan) 4.10
     3-Kristina Bondarenko (Rusya) 4.10
     6-Seda Elmas Fırtına (Türkiye) 3.55
    
     Bayanlar 3 adım atlama:
     1-Ana Peleteıro (İspanya) 13.17
     2-Sokhna Galle (Fransa) 13.11
     3-Anna Krasutska (Ukrayna) 13.00
     5-Esra Emiroğlu (Türkiye) 12.73
    
     Erkekler 100 metre:
     1-Daniel Koelsch (Almanya) 10.66
     2-Leon Reid (İngiltere) 10.68
     3-Marek Bakalar (Çek Cumhuriyeti) 10.75

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci gününde bayanlar ve erkekler voleybol grup maçları tamamlandı.
Araklı Spor Salonu'nda yapılan erkekler voleybol maçlarında (A) Grubu'nda Sırbistan, Türkiye, Bulgaristan ve İspanya, (B) Grubu'nda ise Fransa, Belçika, Rusya ve Yunanistan mücadele ediyor.
(A) Grubu'ndaki ikinci gün maçlarında İspanya Türkiye'yi 3-2, Sırbistan da Bulgaristan'ı 3-0 yenerken (B) Grubu'nda Yunanistan Belçika'yı 3-2, Fransa ise Rusya'yı 3-0 mağlup etti.
Arsin Spor Salonu'nda yapılan bayanlar voleybol maçlarında (A) Grubu'nda Türkiye, Belçika, Polonya, Slovakya, (B) Grubu'nda ise İtalya, Slovenya, Sırbistan ve Yunanistan takımları yer alıyor.
(A) Grubu'nda Slovakya Belçika'yı 3-0, Türkiye ise Polonya'yı 3-1 mağlup etti. (B) Grubu'nda Yunanistan Slovenya'yı 3-1, İtalya da Sırbistan'ı 3-2 yendi.

[PAGE]

 

11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın ikinci gününde bayanlar ve erkekler basketbol grup maçları tamamlandı.
19 Mayıs Spor Salonu'nda yapılan bayanlar basketbol maçlarında (A) Grubu'nda Fransa, Hollanda, Rusya, Finlandiya, (B) Grubu'nda ise Hırvatistan, Belçika, Türkiye, Sırbistan takımları mücadele ediyor.
(A) Grubu'nda ikinci gün maçlarında Fransa Finlandiya'yı 49-36, Rusya Hollanda'yı 63-61 mağlup etti. (B) Grubu'nda ise Belçika Sırbistan'ı 60-56, Türkiye Hırvatistan'ı 67-51 yendi.
Hayri Gür Spor Salonu'nda yapılan erkekler maçlarında ise (A) Grubu'nda Sırbistan, Letonya'yı 107-55, Karadağ ise Türkiye'yi 71-68 yenerken (B) Grubu'nda Litvanya Estonya'yı 100-38, Yunanistan da Rusya'yı 73-71 mağlup etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.