banner192

İşte Sporda 2013 Yılı Takvimi

Türkiye ve dünyada spor açısından dopdolu geçecek 2013 yılında Mersin, Akdeniz Oyunları'na evsahipliği yapacak.Yeni yılda birçok branşta organizasyona evsahipliği yapacak Türkiye, 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında futbolda da 20 Yaş Altı Dünya Kupas

İşte Sporda 2013 Yılı Takvimi



Türkiye ve dünyada spor açısından dopdolu geçecek 2013 yılında Mersin, Akdeniz Oyunları'na evsahipliği yapacak.

Yeni yılda birçok branşta organizasyona evsahipliği yapacak Türkiye, 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında futbolda da 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı 8 ilde düzenleyecek. Türkiye, 20-30 Haziran tarihleri arasında Mersin'de düzenlenecek Akdeniz Oyunları'nın yanı sıra 22-27 Ekim tarihleri arasında da İstanbul'da teniste Kadınlar WTA Finali'ni gerçekleştirecek.

Antalya'da 29 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Dünya Okçuluk Şampiyonası'na evsahipliği yapacak Türkiye, yıl içerisinde triatlon, judo, buz hokeyi, satranç, güreş, eskrim, atletizm ve voleybol gibi branşlarda da uluslararası organizasyonlar gerçekleştirecek.

Futbolda UEFA Şampiyonlar Ligi finali, 25 Mayıs'ta İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda, UEFA Avrupa Ligi finali ise 15 Mayıs'ta Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yapılacak.

Potada ise Avrupa Erkekler Şampiyonası 4-22 Eylül tarihleri arasında Slovenya'da, Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası ise 15-30 Haziran tarihleri arasında Fransa'da düzenlenecek.

Sporda Türkiye ve dünyada 2013 yılının başlıca uluslararası spor organizasyonları aylara göre kronolojik olarak şöyle:


-Ocak-


5-20: Dakar Rallisi (Peru, Arjantin, Şili)

7: FIFA Yılın Futbolcusu Ödül Töreni (Zürih, İsviçre)

11-27: Dünya Hentbol Şampiyonası (İspanya)

14-27: Avustralya Açık Tenis Turnuvası (Melbourne, Avustralya)

14-20: 20 Yaş altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman (Sofya, Bulgaristan)

15-20: WRC Monte Carlo Rallisi (Monaco)

16: UEFA'da Yılın İlk 11'i açıklanacak

19 Ocak-10 Şubat: Afrika Uluslar Kupası (Güney Afrika)

19-20: Kadınlar Eskrim Epe Dünya Kupası (Doha, Katar)

21-27: Avrupa Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Zagreb, Hırvatistan)

26: Halterde Akdeniz Kupası (Brindisi, İtalya)

30 Ocak-3 Şubat: Almanya Ustalar Snooker Turnuvası (Berlin, Almanya)

-Şubat-(SAYFA 2)

[PAGE]

-Şubat-


1: Tekvandoda Uluslararası İskenderiye Açık Turnuvası (İskenderiye, Mısır)

2-3: Güreşte Vehbi Emre Golden Grand Prix'si (İstanbul, Türkiye)

6-11: 4 Kıta Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Osaka, Japonya)

7-10: WRC İsveç Rallisi

7-10: 18 Yaş Altı Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 3. Klasman B Grubu (İzmit, Türkiye)

8-10: Gençler, Ordular arası ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası (Konya, Türkiye)

8-10: Dünya Salon Okçuluk Şampiyonası 3. Ayağı ve Finali (Las Vegas, ABD)

9-10: Yaşar Doğu Uluslararası Güreş Turnuvası (Ankara, Türkiye)

9-10: Judoda Grand Slam (Paris, Fransa)

11-17: Snooker Galler Açık

12-17: Badmintonda Avrupa Karışık Takımlar Şampiyonası (Moskova, Rusya)

15-28: Satrançta Dünya Kadınlar Takım Şampiyonası (Kazakistan)

19-22: Güreş Dünya Kupası (Tahran, İran)

20-24: Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası (Minsk, Belarus)

22-24: Triatlonda Dünya Kış Şampiyonası (Cogne, İtalya)

25 Şubat-3 Mart: Snooker Haikou Açık (Hainan, Çin)

25 Şubat-3 Mart: Dünya Gençler Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Milano, İtalya)

25 Şubat-3 Mart: Atıcılıkta 10 metre Avrupa Şampiyonası (Odense, Danimarka)

26 Şubat-3 Mart: Voleybolda Erkekler ve Kadınlar CEV Kupası finali

-Mart-3.SAYFADA
 

[PAGE]


-Mart-


1-3: Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası (Göteborg, İsveç)

3-10: Paris-Nice Bisiklet Turu (Fransa)

7-10: WRC Meksika Rallisi

8-9: Dünya Gençler Senkronize Buz Pateni Şampiyonası (Helsinki, Finlandiya)

9-10: Voleybolda Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi finali

9-10: Atletizmde Avrupa Atmalar Kış Kupası (Castellon, İspanya)

10-17: Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonası (London, Ontario, Kanada)

11-20: Avrupa Satranç Şampiyonası (Plovdiv, Bulgaristan)

14: Avrupa Kadınlar Basketbol Kupası (Eurocup)

15-17 Mart: Eskrimde Kadınlar Kılıç Tournoi International (Antalya, Türkiye)

16: Bisiklette Milano-Sanremo Tek Gün Yarışı (İtalya)

16-17: Voleybolda Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi finali

17: Formula 1 Avustralya Grand Prix'si

19-24 Mart: Voleybolda Erkekler ve Kadınlar Avrupa Çalenç Kupası finali

19-24: Avrupa Güreş Şampiyonası (Tiflis, Gürcistan)

24: Formula 1 Malezya Grand Prix'si

24: Avrupa Kadınlar Basketbol Ligi (Euroleague)

24: Atletizmde Dünya Kros Şampiyonası (Bydgoszcz, Polonya)

25-31: Snooker Çin Açık (Pekin, Çin)

30-31: Judo Grand Prix'si (Samsun, Türkiye)

31: Bisiklette Flandres Tek Gün Yarışı (Belçika)


-Nisan-4.SAYFADA

[PAGE]

-Nisan-


1-7: Kadınlar Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu (Puigcerda, İspanya)

2-9: Kadınlar Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası (Ottawa, Kanada)

6-8: Basketbolda NCAA Erkekler 4'lü Finali (Atlanta, ABD)

7: Moto GP Katar

7: Bisiklette Paris-Roubaix Tek Gün Yarışı (Fransa)

11-14: WRC Portekiz Rallisi

11-14: Dünya Takımlar Artistik Buz Pateni Şampiyonası (Tokyo, Japonya)

14: Bisiklette Amstel Gold Race (Hollanda)

14: Formula 1 Çin Grand Prix'si

17: Bisiklette La Fleche Wallonne Yarışı (Belçika)

20: NBA Play-off'ları

20 Nisan-6 Mayıs: Snooker Dünya Şampiyonası (Sheffield, Büyük Britanya)

21: Formula 1 Bahreyn Grand Prix'si

21: Moto GP ABD

21: Bisiklette Liege-Bastogne-Liege Yarışı (Belçika)

21-27: Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu (İzmit, Türkiye)

22-25: Güreşte Ordulararası ve Gençler Akdeniz Oyunları (İskenderiye, Mısır)

24-28: Binicilik Dünya Kupası Finali (Göteborg, İsveç)

26-29: Masa tenisinde ETTU Kupası Finali 2. tur maçları


-Mayıs-5.SAYFADA

[PAGE]


-Mayıs-5.SAYFADA


2-5: WRC Arjantin Rallisi

3-11: Dünya Gençler Halter Şampiyonası (Lima, Peru)

3-19: Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası (Stokholm, İsveç - Helsinki, Finlandiya)

4-17: Satrançta Bireysel Avrupa Şampiyonası (Legnica, Polonya)

4-26: İtalya Bisiklet Turu

5: Moto GP İspanya

5-17: 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (Slovakya)

9-12: Kadınlar Halter Grand Prix'si (Brunn am Gebirge, Avusturya)

9-12: Büyükler Karate Şampiyonası (Macaristan)

10: Atletizmde Elmas Lig (Doha, Katar)

12: Formula 1 İspanya Grand Prix'si

12-19: Voleybolda Erkekler ve Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası

13-19: Dünya Masa Tenisi Şampiyonası (Paris, Fransa)

13-19: Okçuluk Dünya Kupası 1. Ayağı (Şanghay, Çin)

15: UEFA Avrupa Ligi finali (Amsterdam, Hollanda)

15 Mayıs-15 Temmuz: Voleybolda Dünya Ligi

15-18: Artistik buz pateninde Dünya Yetişkinler Şampiyonası (Oberstdorf, Almanya)

19: Moto GP Fransa

19: Atletizmde Elmas Lig (Şanghay, Çin)

21 Mayıs-9 Haziran: Fransa Açık Tenis Turnuvası (Roland Garros) (Paris, Fransa)

25: Atletizmde Elmas Lig (New York, ABD)

25: UEFA Şampiyonlar Ligi finali (Wembley, Londra, Büyük Britanya)

25-26: Ustalar Judo Turnuvası (Tyumen, Rusya)

26: Formula 1 Monaco Grand Prix'si

28 Mayıs-1 Haziran: Avrupa Badminton Kulüp Şampiyonası (Beauvais, Fransa)

31 Mayıs-2 Haziran: WRC Akropolis Rallisi (Yunanistan)

31 Mayıs-2 Haziran: Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası (Ankara, Türkiye)

31 Mayıs-2 Haziran: Modern pentatlonda Dünya Kupası Finali (Nizhny ve Novgorod, Rusya)


-Haziran-6.SAYFADA

[PAGE]

-Haziran-

1: Atletizmde Elmas Lig (Eugene, ABD)

1 Haziran-31 Temmuz: Voleybolda Kadınlar ve Erkeklerde Avrupa Ligi finalleri

1-2: Uzun Mesafe Triatlon Dünya Şampiyonası (Belfort, Fransa)

2: Moto GP İtalya

2-9: Bisiklette Criterium du Dauphine (Fransa)

5-15: Avrupa Snooker Şampiyonası (Letonya)

5-18: 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (İsrail)

6: Atletizmde Elmas Lig (Roma, İtalya)

8: Atletizmde Avrupa 10 bin Metre Kupası (Pravets, Bulgaristan)

8: Atletizmde Uluslararası Cezmi Or Yarışları (İstanbul, Türkiye)

9: Formula 1 Kanada Grand Prix'si

10-16: Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayağı (Antalya, Türkiye)

13: Atletizmde Elmas Lig (Oslo, Norveç)

14-16: Avrupa Triatlon Şampiyonası (Alanya, Türkiye)

15-30: Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası (Fransa)

16: Moto GP İspanya

16-21 Haziran: Avrupa Eskrim Şampiyonası (Zagreb, Hırvatistan)

18-23: Güreşte Ordulararası Avrupa Şampiyonası (Bar, Karadağ)

20-23: WRC İtalya Rallisi

20-26: Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Büyük Britanya)

20-30: Akdeniz Oyunları (Mersin, Türkiye)

21 Haziran-13 Temmuz: Futbolda 20 Yaş Altı Dünya Kupası (Türkiye)

21: Kadınlar 20 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Çek Cumhuriyeti)

22-23: Dünya Dayanıklılık Şampiyonası Le Mans 24 Saat Yarışı (Fransa)

24 Haziran-7 Temmuz: Wimbledon Tenis Turnuvası (Londra, İngiltere)

25-28: 17 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsviçre)

27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Basketbol Şampiyonası (Prag, Çek Cumhuriyeti)

27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Meksika)

29 Haziran-6 Temmuz: Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası (Hradec Kralove, Çek Cumhuriyeti)

29 Haziran-21 Temmuz: Fransa Bisiklet Turu

29: Moto GP Hollanda

30: Atletizmde Elmas Lig (Birmingham, Büyük Britanya)

30: Formula 1 Büyük Britanya Grand Prix'si


-Temmuz-7.SAYFADA

[PAGE]

-Temmuz-


2-7: Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası (Üsküp, Makedonya)

4: Atletizmde Elmas Lig (Lozan, İsviçre)

5-14: Kadınlar 18 Yaş altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Tayland)

6: Atletizmde Elmas Lig (Paris, Fransa)

6-17 Temmuz: 27. Üniversiteler Yaz Oyunları (Universiade) (Kazan, Rusya)

7: Formula 1 Almanya Grand Prix'si

7-14: Dünya Oryantiring Şampiyonası (Vuokatti, Finlandiya)

7-28: CONCACAF Gold Cup (ABD)

10: Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası (Donetsk, Ukrayna)

10-13: Dünya Triatlon Cross Şampiyonası (Lahey, Hollanda)

10-28: Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsveç)

11-14: Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası (Tempere, Finlandiya)

11-17: Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası (Drzonjow, Polonya)

14-22: Dünya 21 Yaş altı Snooker Şampiyonası (Wuxi, Çin)

14-28: Dünya Gençler Hentbol Şampiyonası (Bosna Hersek)

15: Moto GP Almanya

15-21: Dünya Tekvando Şampiyonası (Puebla, Meksika)

15-21: Okçuluk Dünya Kupası 3. Ayağı (Medellin, Kolombiya)

16-21: Voleybolda Dünya Ligi Finalleri

18-28 Temmuz: Basketbolda 19 Yaş Altı Kadınlar Dünya Şampiyonası (Litvanya)

19: Atletizmde Elmas Lig (Monaco)

19 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Yüzme Şampiyonası (Barcelona, İspanya)

20-21: Judo Grand Slam (Moskova, Rusya)

20 Temmuz-1 Ağustos: 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (Litvanya)

20-28: Avrupa Takım Satranç Şampiyonası (Dresden, Almanya)

21: Formula 1'de sezonun 10. Ayak yarışı

21: Moto GP ABD

21 Temmuz-4 Ağustos: Atıcılıkta 25, 50, 300 m Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)

22 Temmuz-4 Ağustos: Satrançta Kadınlar Bireysel Avrupa Şampiyonası (Belgrad, Sırbistan)

25 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Oyunları (Cali, Kolombiya)

25-30: Dünya Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)

26: Atletizmde Elmas Lig (Londra, Büyük Britanya)

26 Temmuz-4 Ağustos: Defolimpik Oyunları (Sofya, Bulgaristan)

28 Temmuz-8 Ağustos: Atıcılıkta Shotgun, Hareketli Hedef Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)

28: Formula 1 Macaristan Grand Prix'si


-Ağustos-.8.SAYFADA
 

[PAGE]

-Ağustos-.8.SAYFADA
1-3: WRC Finlandiya Rallisi

2-10: Dünya Ustalar Oryantiring Şampiyonası (Sestriere, İtalya)

4-11: Dünya Badminton Şampiyonası (Guangzhou, Çin)

6-11: Binicilikte Dresaj Dünya Şampiyonası (Verden, Almanya)

6-14: Dünya Eskrim Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)

8-11: Dünya Ordular arası Judo Şampiyonası (Miami, ABD)

10-18: Dünya Atletizm Şampiyonası (Moskova, Rusya)

10 Ağustos-5 Eylül: Satrançta Dünya Kupası (Tromso, İsveç)

13-18: Dünya Gençler Güreş Şampiyonası (Sofya, Bulgaristan)

18: Moto GP ABD

19-25: Okçuluk Dünya Kupası 4. Ayağı (Wroclaw, Polonya)

19-31: 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (Galler)

20-25: Dünya Ordular arası Güreş Şampiyonası (Zrenjanin, Sırbistan)

22-25: WRC Almanya Rallisi

22 Ağustos-1 Eylül: Erkekler 21 Yaş Altı Voleybol Dünya Şampiyonası (Ankara-İzmir, Türkiye)

23: Atletizmde Elmas Lig (Stokholm, İsveç)

24 Ağustos-15 Eylül: İspanya Bisiklet Turu

25: Formula 1 Belçika Grand Prix'si

25: Moto GP Çek Cumhuriyeti

26-31: Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri)

26 Ağustos-9 Eylül: ABD Açık Tenis Turnuvası (New York, ABD)

26 Ağustos-1 Eylül: Dünya Gençler Sutopu Şampiyonası (Macaristan)

26 Ağustos-1 Eylül: Dünya Ordulararası Oryantiring Şampiyonası (Eksjö, İsveç)

27 Ağustos-1 Eylül: Dünya Judo Şampiyonası (Rio, Brezilya)

28 Ağustos-1 Eylül: Voleybol Dünya Grand Prix'si (Japonya)

28 Ağustos-1 Eylül: Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası (Kiev, Ukrayna)

29: Atletizmde Elmas Lig (Zürih, İsviçre)

29 Ağustos-4 Eylül: Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası (Kaoshiung, Tayvan)


-Eylül-9.SAYFADA

[PAGE]

-Eylül-


1: Moto GP Büyük Britanya

2-4: Karatede Gençler ve Ordulararası Akdeniz Oyunları (İtalya)

4-22: Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası (Slovenya)

6: Atletizmde Elmas Lig (Brüksel, Belçika)

8: Formula 1 İtalya Grand Prix'si

6-15: Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası (Almanya ve İsviçre)

11-15: Dünya Triatlon Şampiyonası Büyük Finali (Londra, İngiltere)

12-15: WRC Avustralya Rallisi

14-23: Atıcılıkta Shotgun Dünya Şampiyonası (Lima, Peru)

15: Moto GP San Marino

16-22: Dünya Güreş Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)

19-22: Binicilikte Engel Atlama Dünya Şampiyonası (Lanaken, Belçika)

20-29: Avrupa Voleybol Şampiyonası (Danimarka ve Polonya)

22: Formula 1 Singapur Grand Prix'si

22-29: Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası (İtalya)

23-28: Avrupa Gençler ve 23 Yaş Altı Halter Şampiyonası (Tallinn, Estonya)

29: Moto GP İspanya

29 Eylül-6 Ekim: Dünya Okçuluk Şampiyonası (Antalya, Türkiye)

30 Eylül-6 Ekim: Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası (Antwerp, Belçika)


-Ekim- 10.SAYFADA

[PAGE]

-Ekim-


3-6: WRC Fransa Rallisi

4-7: Gençler Dünya Güreş Kupası (Tiran, Arnavutluk)

4-20: Dünya Boks Şampiyonası (Almatı, Kazakistan)

6: Formula 1 Güney Kore Grand Prix'si

7: Teniste Erkekler Şanghay Turnuvası (Çin)

11-13: Güreşte Haydar Aliyev Golden Grand Prix Finali (Bakü, Azerbaycan)

13: Formula 1 Japonya Grand Prix'si

13: Moto GP Malezya

16-23: Dünya Halter Şampiyonası (Varşova, Polonya)

17 Ekim-8 Kasım: Futbolda 17 Yaş Altı Dünya Kupası (Birleşik Arap Emirlikleri)

17-20: Binicilikte 3 gün yarışması Dünya Şampiyonası (Le Lion d'Angers, Fransa)

18-26: Dünya Dövüş Sporları Oyunları (St. Petersburg, Rusya)

19-27: Akrobatik Cimnastik Avrupa Şampiyonası (Lizbon, Portekiz)

20: Moto GP Avustralya

22-27: Teniste Kadınlar WTA Final Şampiyonası (İstanbul, Türkiye)

21-29: Atıcılıkta Shotgun Dünya Kupası Finali (Abu Dabi, Birlekiş Arap Emirlikleri)

24-27: WRC İspanya Rallisi

24-27: Dünya Gençler Judo Şampiyonası (Ljubljana, Slovenya)

25 Ekim-3 Kasım: Dünya Gençler Badminton Şampiyonası (Bangkok, Tayland)

27: Formula 1 Hindistan Grand Prix'si

27: Moto GP Japonya


-Kasım-11.SAYFADA

[PAGE]

-Kasım-


1-7: Dünya Para-Okçuluk Şampiyonası (Bangkok, Tayland)

2: Teniste Kadınlar Fed Kupası

3: Formula 1 Abu Dabi Grand Prix'si

5: Teniste Erkekler ATP Dünya Turu Finali (Londra, Büyük Britanya)

6-12: Atıcılıkta Tüfek ve Tabanca Dünya Kupası Finali (Münih, Almanya)

6-26: Satrançta Dünya Şampiyonluk Maçı

7-10: Karatede Dünya Gençler, Ordulararası ve 21 Yaş Altı Şampiyonası (Guadalajara, İspanya)

7-10: Cimnastikte Dünya Trambolin Şampiyonası (Sofya, Bulgaristan)

7-10: Avrupa Profesyonel Golf Turu'nun Yarı Final Müsabakaları (Antalya, Türkiye)

8-11: Güreşte Avrupa Uluslar Kupası (Moskova, Rusya)

10: Moto GP İspanya

11-24: Dünya Satranç Şampiyonası (Opatija, Hırvatistan)

12-17: Voleybolda Kadınlar Büyük Şampiyonlar Kupası (Japonya)

13-17: WRC Galler Rallisi

16: Teniste Erkekler Davis Kupası

17: Formula 1 ABD Grand Prix'si

19-24: Voleybolda Büyük Şampiyonlar Kupası (Japonya)

24: Formula 1 Brezilya Grand Prix'si

27: Dünya Para-Tekvando Şampiyonası (Dakar, Senegal)

28-30: Dünya Takımlar Tekvando Şampiyonası (Dakar, Senegal)

29 Kasım-1 Aralık: Judoda Grand Slam (Tokyo, Japonya)


-Aralık- 12.SAYFADA

[PAGE]

-Aralık-

1-11 Aralık: Dünya Takım Satranç Şampiyonası (Antalya, Türkiye)

6-22: Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası (Sırbistan)

8: Atletizmde Avrupa Kros Şampiyonası (Belgrad, Sırbistan)

11-21: FIFA Dünya Kulüpler Kupası (Fas)
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.