kebir reklamı

YSK erken seçime noktayı koydu!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, birkaç gündür kamuoyunda tartışılan ve bazı gazetelere haber olan erken seçim iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Güven, "YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.CHP'Lİ YAKUPOĞLU: YSK, GENEL SEÇİMİN ERKENE ALIN

YSK erken seçime noktayı koydu!

banner197

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, birkaç gündür kamuoyunda tartışılan ve bazı gazetelere haber olan erken seçim iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Güven, "YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.

CHP'Lİ YAKUPOĞLU: YSK, GENEL SEÇİMİN ERKENE ALINMASI İHTİMALİNE HAZIRLIK YAPIYOR

Üç gün önce toplanan YSK, bir sandıkta oy kullanabilecek seçmen sayısını 360+20 olarak belirlemiş, yurtdışındaki 3 milyona yaklaşan seçmenin bulundukları ülkelerdeki konsolosluklarda oy kullanabilmeleri için de önümüzdeki hafta Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile toplantı yapılması kararını almıştı.

CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu ise Hürriyet'e yaptığı açıklamada, YSK’nın verdiği bu kararları, genel seçimin erkene çekilmesi ihtimaline hazırlık olarak yorumlamıştı. Yakupoğlu, "YSK yapması gereken çalışmaları yaklaşık 1.5-2 ay önceye aldı. Bu da bize YSK’nın seçimin erkene alınma ihtimaline göre hazırlığa başladığını gösteriyor. Seçim normal koşullarda 7 Haziran 2015’te yapılacak. YSK’nın da seçim hazırlığına Kasım veya Aralık’ta başlaması bekleniyordu. Ancak YSK daha Ekim’den çalışmaya başladı” demişti.

'NİSAN'DA ERKEN SEÇİM VAR' İDDİASI

Daha önce de çeşitli basın organlarında yer alan haberlerde, hükümetin Haziran 2015 seçimlerini 2 ay öne alma hazırlığına girdiği iddia edilmişti. Gerekçe olarak ise 2015 Nisan ayı sonrasında girilecek sınav maratonu ve Suriye olayları gösterilmişti. Zira; Tür­ki­ye, 2015 Ni­san ayı­nın so­nu iti­ba­ri ile yo­ğun bir sı­nav ma­ra­to­nu­na gi­re­cek. Te­mel Eği­tim­den Or­ta­öğ­re­ti­me Gi­riş Sı­na­vı  (TE­OG), ha­zi­ran ayı­nın ikin­ci ve üçün­cü haf­ta­la­rın­da da Li­sans Yer­leş­tir­me Sı­nav­la­rı (LYS) sı­nav­la­rı ger­çek­leş­ti­ri­le­cek. 12 Ha­zi­ra­n’­da okul­lar kapanacağı için in­san­la­rın yaz­lık ya da mem­le­ket­le­ri­ne git­me dö­ne­mi baş­la­ya­cak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.