Yanal devre arasını iple çekiyor

Takımdaki yerli oyuncuların kalitesini artırmayı hedefleyen Trabzonspor, savunma bölgesini yapacağı yerli transferlerle güçlendirmeyi hedeflerken, teknik direktör Ersun Yanal ise elindeki yabancı oyuncuları hücum organizasyonlarında kullanmayı planlıyor.S

Yaşam 23.12.2014, 11:46
Yanal devre arasını iple çekiyor

Takımdaki yerli oyuncuların kalitesini artırmayı hedefleyen Trabzonspor, savunma bölgesini yapacağı yerli transferlerle güçlendirmeyi hedeflerken, teknik direktör Ersun Yanal ise elindeki yabancı oyuncuları hücum organizasyonlarında kullanmayı planlıyor.
Sezon başında kadrosuna birçok yıldız isim katarak transfer şampiyonu olan Trabzonspor, bir türlü istikrarı sağlayamadı.

Yerli ve yabancı oyuncuların kalite olarak aynı seviyeye ulaşmaması nedeniyle kadro dengesi sağlayamayan Karadeniz ekibinde, teknik direktör Ersun Yanal devre arasını iple çekiyor. Takımda önemli oyuncular bulunmasına rağmen, dengeli bir yapı oluşturmakta zorluk yaşayan tecrübeli teknik adam, Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru'nun kadro dışı bırakılmasından sonra savunma bölgesinde yaşanan yerli oyuncu sıkıntısı nedeniyle yabancı oyuncularda tercih haklarını bu bölgeden yana kullanmak zorunda kaldı.

YANAL, KONTENJAN SIKINTISINI ARKA PLANA İTMEK İSTİYOR

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, hücum taktiklerinde ise kontenjan sınırı nedeniyle yeteri kadar yabancı oyunculardan istifade edememenin sıkıntısı yaşadı. Takımda 8 yabancı oyuncu bulunmasına rağmen ligde bu oyuncuları aynı anda sadece 5'ni kullanabilen Yanal, yabancı oyuncuların ağırlıkta kullanıldığı defans bölgesini yerli oyuncularla güçlendirmek isterken, yabancı kontenjanında yaşanan sıkıntıları ise arka plana iterek hücum organizasyonlarını daha planlı ve alternatifli taktikler üzerinde kurabilmeyi amaçlıyor.

MUSTAFA YUMLU VE ZEKİ YAVRU LİSTE BAŞI

Trabzonspor'da başkan İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından kadro dışı bırakılan Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru, yönetim tarafından satış listesinin ilk sırasına konuldu. Bu iki oyuncu için transfer teklifleri almaya devam eden Karadeniz ekibi, takas veya bonservis karşılığında iki oyuncuyu elinden çıkarmayı planlıyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@