Vicdansız bankacı madenci eşini dolandırdı

Manisa Soma'da yaşanan korkunç maden faciasında 301 canla birlikte Meryem Gül'ün eşi Ali de hayatını kaybetti. AFAD'ta toplanan yardım paraları acılı eşe bir parça merhem olacaktı. Ancak parayı yatırdığı hesap, bir banka çalışanınca boşaltıldı'.Geçen mart

 Vicdansız bankacı madenci eşini dolandırdı

Advertisement Advertisement

Manisa Soma'da yaşanan korkunç maden faciasında 301 canla birlikte Meryem Gül'ün eşi Ali de hayatını kaybetti. AFAD'ta toplanan yardım paraları acılı eşe bir parça merhem olacaktı. Ancak parayı yatırdığı hesap, bir banka çalışanınca boşaltıldı'.

Geçen martta Soma'da bir söylenti çıktı. Gül'ün parasını yatırdığı bankada çalışan bir memurun aralarında madencilerin de olduğu hesapları boşalttığı kulaktan kulağa yayılıyordu. Gül, soluğu bankada aldı. Baktıklarında onun da hesabının boşaldığı ortaya çıktı. Bankadaki yetkililer paranın kendisine iade edileceğini, konunun araştırılacağını, biraz beklemesini söyledi.

Ancak mayıs ortası olup hâlâ paradan ses çıkmayınca bu kez soluğu Kaymakamlık'ta aldı, yardım istedi. Kaymakamlık da Soma Cumhuriyet Savcılığı'na şikâyet dilekçesi yazdı, dilekçe savcılığa yönlendirildi.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı "Dilekçesini adli makamlara ilettik. Son aldığımız bilgilere göre o kişinin iş akdi feshedilmiş. Ancak şu an nerede olduğu bilinmiyor. Şikâyet dilekçesinin sonrasında da zaten adli makamlara iletildi, soruşturma sürüyor. Öğrendiğimiz kadarıyla mağdurların paraları banka tarafından geri ödenecek. Vadeli olanlar faiziyle birlikte... Elbette üzücü bir olay" dedi.

Bankanın Soma şubesi yetkilileri ise soruşturmanın hâlâ sürdüğü için konuşamayacaklarını ancak M. isimli personelin bankayla ilişiğinin kesildiğini söyledi. Gözü yaşlı Meryem Gül, şunları anlattı: "Eşim 13 yıllık maden işçisiydi. İki çocuğumla kaldım. Üzüntüden sesim kısıldı. İzmir'e sevk ettiler endoskopi için. Gitmek için aylığımızı almayı bekliyorum. O para benim çocuklarımındı. Beş kuruşsuz kaldık. Korkuyorum da, ya kızıp paramı vermezlerse?"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner204