banner560

Ve o araçlar yola çıkıyor

Teknoloji devi Google'ın sürücüsüz aracı yola çıkıyor. haber Google'ın resmi internet sitesinde duyuruldu. Firma, geçen mayıs ayında bu araçlarından birinin tanıtımını yapmıştı ancak bu araç henüz yola çıkabilecek durumda değildi.Google son yaptığı açıkla

Yaşam 24.12.2014, 09:39
Ve o araçlar yola çıkıyor

Teknoloji devi Google'ın sürücüsüz aracı yola çıkıyor. haber Google'ın resmi internet sitesinde duyuruldu. Firma, geçen mayıs ayında bu araçlarından birinin tanıtımını yapmıştı ancak bu araç henüz yola çıkabilecek durumda değildi.

Google son yaptığı açıklama ile, tam anlamıyla çalışan ve gerçek yol testlerinde kullanılabilecek ilk otonom aracın hazır olduğunu duyurdu. Araç, kendi kendine gidebiliyor ve bilgisayar üzerinden kontrol ediliyor.


Prototipte standart araçlarda bulunan manuel kontrollerin de olacağı belirtildi. Uzun yıllardır kendi kendine hareket edebilen otonom araçlar üzerinde çalışan Google, aracını test sürüşlerini 2015 yılında Kuzey California'da yapacak.

Testlerin ne zaman biteceği ve araçların ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise açıklama yapılmadı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@