Vatandaş kayıp kaçak için kuyruk oldu

Kayseri’de Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun aldığı karar ile kayıp-kaçak elektrik bedelinin vatandaşa geri verileceğini duyurması üzerine vatandaşlar paralarını almak için uzun kuyruklar oluşturdu.Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, ‘karar düzeltme’ talebi üzerin

Yaşam 29.12.2014, 16:46
Vatandaş kayıp kaçak için kuyruk oldu

Kayseri’de Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun aldığı karar ile kayıp-kaçak elektrik bedelinin vatandaşa geri verileceğini duyurması üzerine vatandaşlar paralarını almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, ‘karar düzeltme’ talebi üzerine 17 Aralık’ta yaptığı toplantıda, elektrik abonesinden kayıp-kaçak parası alınamayacağına karar vermesinin ardından vatandaşlar ödedikleri kayıp-kaçak bedelini geri almak için Kayseri ve Civarı Elektrik Türk AŞ (KCETAŞ) önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sabahın erken saatleri ile beraber KCETAŞ’ın önüne gelen vatandaşlar, uzun kuyruğa rağmen paralarını almak için sıra bekledi.


Kayıp-kaçak bedelini almak için beklediğini dile getiren Nurettin Ardıç isimli vatandaş, "Burada kaçak elektrik faturalarını vereceğiz. Eğer doğru ise parasını vereceklermiş. Sabahtan beri burada bekliyoruz. Saat 4’e kadar alacaklarmış ama saat 3 oldu. Başka günlerde alacaklar mı bilmiyoruz" dedi.

Mesut Çin isimli vatandaş ise "Elektrikten fazla kesilen parayı almak için bekliyoruz. Sabahtan beri bekliyorum. Geldiğimde kuyruk daha da uzundu ama buraya kadar geldi. Burada para veren yok. Burada kaçak elektrik parasını çıkarıyorlarmış. 2015’te tekrar Kaymakamlık içerisinde Tüketiciler Kurulu’na gidip şikayet edecekmişiz. Orası da parayı almaya uğraşacakmış" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@