Vali Ali Fidan Sanayicilerle Bir Araya Gelecek

Vali Fidan, Düzce'de sanayicinin yetişmiş eleman sıkıntı olduğunu söyledi. Düzce Valisi Ali Fidan, Akçakoca'da gerçekleştirilen Köy ve mahalle Muhtarlarıyla yapılan toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını değerlendirdi. Kadına yönelik şiddet konusund

Yaşam 28.11.2015, 10:37
Vali Ali Fidan Sanayicilerle Bir Araya Gelecek

Vali Fidan, Düzce'de sanayicinin yetişmiş eleman sıkıntı olduğunu söyledi.

Düzce Valisi Ali Fidan, Akçakoca'da gerçekleştirilen Köy ve mahalle Muhtarlarıyla yapılan toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını değerlendirdi. Kadına yönelik şiddet konusunda ve Düzce Kadın Sığınma evlerinin yetersizliği üzerine yaptığı değerlendirmesinde, bu konuda hassasiyetle konunun üzerinde çalıştıklarını belirtti. Fidan, Kadına Şiddet Konusunda Düzce'de bir çok çalışma yapıldığını ve bu konuda ilerleme kaydedeceklerini belirterek "Asıl önemli olan Kadına şiddet öncesi şiddeti önleme eğitimleri verilmesi. Şiddet sonrası zaten Güvenlik kuvvetleri çalışmalarını sürdürüyor. Şiddet olmadan önce asıl olan toplumun bilinçlendirilerek bu sorunun önlenmesidir" dedi.

Ali Fidan sanayi ile ilgili bir soru üzerine, "Sanayi kuruluşlarını ziyaret ediyorum ve etmeye devam edeceğim. Sanayicinin tabi ki personel konularında, alt yapı konularında, özellikle Gümüşova'daki Organize sanayi bölgesinde, çevre ile ilgili sorunları var, talepleri, SSK konularında talepleri var. Bunların dışında çok önemli bir sorunlarımız yok. Doğrudan çalışmalara olumsuz yansıtılacak sorun yok. Yetişmiş eleman ve vasıflı eleman sorunları var. Buna yönelik Sanayicilerimizle bugün yapılan toplantıya benzer bir toplantı yapmayı planlıyorum" dedi.

Akçakoca'nın Düzce'nin denize açılan tek kapısı olduğunu belirten Vali Fidan "Bu yönü ile Akçakoca bizim için son derece önemli bir yer. Düzce ve Türkiye'ye hizmet veriyor" dedi.

Vali Ali Fidan Sanayicilerle Bir Araya Gelecek

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@