Uçhisar’da Yol, Kaldırım Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Avanos bağlantılı yol sıcak asfaltlama çalışması İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Söz konusu asfaltlama çalışmasının ardından yan bağlantı yollarının düzenlemesine hızla devam eden Uçhisar Belediyesi kış

Uçhisar’da Yol, Kaldırım Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Nevşehir-Uçhisar-Göreme-Avanos bağlantılı yol sıcak asfaltlama çalışması İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Söz konusu asfaltlama çalışmasının ardından yan bağlantı yollarının düzenlemesine hızla devam eden Uçhisar Belediyesi kış şartları ağırlaşmadan çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 7 milyon TL. harcanarak sıcak asfalt çalışması tamamlanan ve Eylül ayında hizmete açılan Nevşehir - Uçhisar-Göreme- Avanos bağlantılı yolu ile ilgili büyük destek sağlayan Nevşehir Valisi Sayın Mehmet Ceylan başta olmak üzere, sayın Milletvekilleri ve İl Özel İdaresine teşekkür etti ve konuyla ilgili şunları belirtti; " Uygulanan sıcak asfalt çalışmasının daha uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla bu çalışmalar başlamadan önce altyapı hizmetlerinin aksamaması için asfaltımızın altında 2 tünel ve 5 boru sistemiyle geçişler sağlandı. Bu şekilde ileriki zamanlarda yaşanabilecek çeşitli hat çekme ve uygulama çalışmalarında sıkıntı yaşanmayacaktır. Çalışmalar başlamadan önce ayrıca 500 m. su hattı çektik. Asfaltlama çalışmasının tamamlanmasının ardından belediyemize bir hayli iş yükü eklendi. Hatta İl Özel İdaresi'ne ortaya çıkan işler ve maliyet portresi ile ilgili bilgileri de gönderdik. Yaklaşık 400.000,00 TL. lik bir maliyet ortaya çıktı. Bu maliyeti de İl Özel İdaresi'nden talep ettik. Ancak biz halkımızın daha fazla mağdur olmaması ve yolların düzenli olması açısından çalışmalarımıza başladık. Sıcak asfaltlanan yola göre ortaya çıkan kot farkından dolayı tüm kaldırımlarda yeniden düzenleme çalışmalarına başladık. Asfaltlama sırasında toplam 5057 metrekare taş sökümü gerçekleştirdik. Şu ana kadar sökülen ve kot ayarlaması yapılan kaldırımlarda döşeme yaptığımız 5616 metrekare alan var. Kaldırım düzenleme çalışmaları hala devam ediyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla yüzde doksanlık bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmalarda emek harcayan belediye çalışanlarımıza üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza ve kasabamıza hayırlı olsun diyorum. İnşallah kasabamızın iki üç tane daha bağlantı yolunu da en kısa sürede planlamasını yaparak hizmete sunacağız. Kasaba girişlerimizi güzelleştirmeye ve kasabamıza yakışır çalışmalar yapmaya devam edeceğiz."

Uçhisar’da Yol, Kaldırım Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Uçhisar’da Yol, Kaldırım Ve Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler