Türk bayrağına sevgisinden 41 yıldır...

Bartın'da yaşayan çiftçi Halil Öztürk, Türk bayrağına olan sevgisini göstermek amacıyla 41 yıldır sadece kırmızı gömlek giyiyor.Merkeze bağlı Çiftlik köyünde çiftçilik yaparak hayatını kazanan Halil Öztürk (61), küçük yaşta geçirdiği bir ameliyat nedeniyl

Türk bayrağına sevgisinden 41 yıldır...

Bartın'da yaşayan çiftçi Halil Öztürk, Türk bayrağına olan sevgisini göstermek amacıyla 41 yıldır sadece kırmızı gömlek giyiyor.

Merkeze bağlı Çiftlik köyünde çiftçilik yaparak hayatını kazanan Halil Öztürk (61), küçük yaşta geçirdiği bir ameliyat nedeniyle bacağında engel oluşması üzerine askerlik yapamadığını, bu nedenle Türk bayrağına sevgisini göstermek için kırmızı gömlek giymeye karar verdiğini söyledi.

Evinde 50'yi aşkın kırmızı gömlek bulunduğunu ifade eden Öztürk, yaklaşık 41 yıldır sürdürdüğü alışkanlığıyla kentte ''kırmızı gömlekli adam'' olarak da nam saldığını aktardı.

Öztürk, ''Yaklaşık 41 yıldır kırmızı gömlek giyiyorum. Bartın'da vatandaşların yanı sıra siyasiler, bürokratlar adımı bilmez 'kırmızı gömlekli' diye tanır. Adımı bilen sayılıdır. Telefonla aradıklarında dahi 'kırmızı gömlek nasılsın' diye hitap ederler. Bundan da hiçbir zaman şikayetçi olmadım, tam tersine mutlu oluyorum" diye konuştu.

NAMI ÇEVRE İLLERE DE YAYILDI!

Kırmızı gömlek sevgisi sayesinde sadece Bartın değil, çevre illerin yanı sıra Ankara ve İstanbul'da da ünlendiğini ifade eden Öztürk, 48 yaşında evlendiğini ve damatlık gömleğinin de kırmızı olduğunu anlattı.

Öztürk, şöyle devam etti:

"Evdeyken, harman döverken, ava giderken, odun keserken, tarlada çalışırken üzerimden kırmızı gömleği hiç çıkarmam. Zaten başka renk gömleğim yok. İş gömleğim de bayram, düğün gömleğim de kırmızı. Artık bu sevdadan vazgeçmem mümkün değil. Kırmızı gömlek benimle bütünleşti. Bugün beni bu kırmızı gömlek sevdasından vazgeçirebilecek hiçbir güç yoktur. Eşim 'ben mi kırmızı gömlek mi diye' tercih sunsa kırmızı gömleği tercih ederim. Kırmızı gömlek benimle mezara kadar gidecektir."

Öldüğünde mezarının başına demir sacdan veya betondan kırmızı gömlek yaptıracağından bahseden Öztürk, "Bunun nasıl bir şey olacağını da şimdiden araştırıyorum. Ne zaman ne olacağı belli olmaz, bakarsın yarın ölürüm. Onun için biran önce nasıl bir şey yaptıracağıma karar verip vasiyet edeceğim" sözlerine yer verdi.

Annesi Pembe Öztürk de oğluna "Gömlek" diye hitap ettiğini belirtti.

Eşi Melek Gülizar ise kendisinin de eşinden dolayı kırmızı kıyafeti tercih etmek zorunda kaldığını anlattı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER