Trabzon'da yemleme istasyonları oluşturuldu!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi son yılların en ağır kışını yaşayan Trabzon’da, sokak hayvanları ve kuşların beslenebilmesi için yemleme istasyonları oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri tara

Yaşam 28.01.2016, 15:08
Trabzon'da yemleme istasyonları oluşturuldu!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi son yılların en ağır kışını yaşayan Trabzon’da, sokak hayvanları ve kuşların beslenebilmesi için yemleme istasyonları oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri tarafından sürdürülmekte olan çalışma ile sokak hayvanları ve kuşların aç kalarak ölmelerinin önüne geçiliyor.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ecdadımızın karlı ve soğuk havalarda kuşları beslemek için vakıflar kurduğunu belirtirken vatandaşlara çağrıda bulundu.

“Bizimle beraber bu şehri paylaşan o sevimli canlıların yaşaması için duyarlı olmamız gerekiyor” diyen Gümrükçüoğlu, “Çetin kış şartları, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Soğuk kış günlerinde aç kalan serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarının karşılanması için Büyükşehir Belediyesi olarak yemleme istasyonları oluşturuyoruz. Ancak sadece belediyelerimizin çabaları bu iş için yeterli olmaz. Vatandaşlarımızdan sokak hayvanları için soframızdan artan kırıntıları, uygun yer ve kaplar içerisinde hayvanların bulabileceği yerlere koymasını istiyoruz” diye konuştu.

 

sokak-hayvanlari-besleme-(4).jpg

sokak-hayvanlari-besleme-(3).jpg

sokak-hayvanlari-besleme-(2).jpg

sokak-hayvanlari-besleme-(1).jpg

 

Yorumlar (1)
Ömer 5 yıl önce
vatandaşları bilgilendirmeleri gerekir, su faturaları ile broşür dağıtılabilir, parklara afişler ilanlar asılabilir, vatandaşı teşvik ederseniz vatandaş ta o zavallı hayvanlara sahip çıkacaktır, yoksa bu hayvanlar aç ve sefil, müslüman sokağında aç ve sefil hayvan bize yakışmaz, ama hiç bir uyarı broşür ilan anons yok, bunları yaparsanız belki de masraflarınız yarı yarıya azalacak kedi ve köpekler rahata kavuşacak, kimse evinin köşesine ne kafes koyuyor ne yem koymayı kabul etmiyorsa bunu kabul ettirmek bilgilendirmek belediyenin görevidir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@