Trabzon'da vurgun yaptılar serbest kaldılar

Trabzon’da meydana gelen olayda 73 yaşındaki A.G’yi 70 bin TL dolandıran biri Şanlıurfalı diğeri Akçaabatlı olan Y.K. ve H.Y., polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalandı. Daha sonra yaşları 18’den küçük olduğu için savcılık tarafından serbes

Yaşam 12.12.2014, 10:43
Trabzon'da vurgun yaptılar serbest kaldılar

Trabzon’da meydana gelen olayda 73 yaşındaki A.G’yi 70 bin TL dolandıran biri Şanlıurfalı diğeri Akçaabatlı olan Y.K. ve H.Y., polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalandı. Daha sonra yaşları 18’den küçük olduğu için savcılık tarafından serbest bırakıldılar.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 70 yaşındaki A.G.’ye kimliği belirsiz bir kişi telefon açarak “bankada güvensizlik durumu var hesaptaki paranızı çekin dedi. A.G, bu durum üzerine bankada bulunan parasını çektikten bir müddet sonra yanına motosikletli biri gelerek elinde 70 bin TL’yi alarak kayıplara karıştı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan A.G, Gülbaharhatun Polis Merkezine giderek yardım istedi.

Karakoldaki ifadesinde A.G, “ Bir erkek sesli şahıs beni aradı ve güvenlik nedeni ile parayı çekmemi söyledi. Bende telefonun ucundaki kişinin söylediklerini yaptım. Para çekerek eve yürüdüğüm sırada aynı kişi bir daha beni arayarak parayı çektin mi diye sordu. Bende evet deyince yanıma motosikletli bir geldi ve benden parayı alarak gitti. Daha sonra dolandırıldığımı anladım” dedi.

A.G kendisini dolandıran hem telefon ucundaki şahıstan hem de motosikleti kullanan kişiden şikayetçi oldu.

SERBEST KALDILAR

Yaşanan olayın ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, yaptıkları detaylı çalışmalar sonucunda yaşları 18’den küçük olan biri Şanlıurfalı diğeri Trabzon Akçaabat’ı Y.K. ve H.K.’ya ulaşarak gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlana iki şüpheli savcılığa sevkedildi. Daha sonra ise yaşları gücük olduğu gerekçesi ile serbest bırakıldılar. Şüphelilerin yaşlı kadından aldıkları 70 Bin TL'ye ise ulaşılamadığı öğrenildi.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@