Trabzon'da ikinci isim krizi...

Haber61/Haber Servisi - Trabzon'da Akyazı'daki Trabzonspor Stadyumu haricindeki yerlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adının verilmek istenmesinin tartışması sürerken Sürmene'den buna benzer bir haber geldi.Fakat bir farkı var, isim verildi ama sonra

Yaşam 10.09.2014, 14:55
Trabzon'da ikinci isim krizi...

Haber61/Haber Servisi - Trabzon'da Akyazı'daki Trabzonspor Stadyumu haricindeki yerlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adının verilmek istenmesinin tartışması sürerken Sürmene'den buna benzer bir haber geldi.

Fakat bir farkı var, isim verildi ama sonra söküldü! Sürmene eski Belediye Başkanı Fikri Usta'nın adı, o'nun döneminde bir kavşağa 1 SPli, 1 CHPli, 1 DSPli ve 8 AK Partili meclis üyesinin oy birliğiyle verildi. Fakat fazla sürmedi. Yine eski Başkan Fikri Usta gibi AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Rahmi Üstün, Usta'nın adını oy çokluğuyla kaldırdı.

irfan_durmus.jpgBu ilçede krize neden oldu. Sürmene eski Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Durmuş, '50 yıldır devlete hizmet etmiş biridir sayın Usta. Bu yapılan büyük bir ayıptır. Sürmene halkı da buna tepkisini gösteriyor. İnsanlar bizi arıyor. Sürmene'de ismi markadır. Belediye hizmet yaptıda sıra buna mı geldi? Sayın Fikri Usta, geçmiş belediye başkanlarına saygısını göstermiş, sağ olanlara başarı ödülü verip, Sağ olmayanların eşlerini onurlandırmıştır. Sayın Usta'nın ödülü de ismini kaldırmak mı oldu?' diyerek tepki gösterdi.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
kenan ertürk 7 yıl önce
şahıs isimlerinden çok yörenin meyvesinin sebzesinin ismi verilirse hiç bir sorun kalmaz ortak paydada buluşmuş oluruz.
cin ali 7 yıl önce
Eloglu soforsuz araba yapiyor Benim Ulkem nelerle ugrsiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@