Trabzon'da hava güneşi başladı, nasıl devam edecek?

Alınan tahminlere göre yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinden seyretmeye devam ederken bazı bölgelerde yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Doğu Anadolu’nun doğusu, Edirne ve Çanakkale ile öğl

Yaşam 02.05.2016, 09:49
Trabzon'da hava güneşi başladı, nasıl devam edecek?

Alınan tahminlere göre yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinden seyretmeye devam ederken bazı bölgelerde yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Doğu Anadolu’nun doğusu, Edirne ve Çanakkale ile öğleden sonra Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde ve İzmir’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
Hava sıcaklığının yurt genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, iç ve güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25
 
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
 
İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; gece saatlerinde kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 23
 
Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu 23
 
Adana: Parçalı bulutlu 30
 
Antalya: Parçalı bulutlu 25
 
Samsun: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 17
 
Trabzon: Parçalı bulutlu 18
 
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
 
Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu 27
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@