Trabzon’da doğalgaz dönüşümü ve Milli Eğitimin kararı öğrencileri vurdu

Trabzon'da bir okulda kaloriferler 4 ay yanmayınca öğrenciler hastanelik oldu.

Yaşam 22.02.2017, 16:34
Trabzon’da doğalgaz dönüşümü ve Milli Eğitimin kararı öğrencileri vurdu

Haber61 – Haber Servisi - Trabzon’da doğalgaz dönüşümü yapılan okulla ilgili alınan karar öğrencileri soğukta bıraktı. Olay Haber61 Whatsapp ihbar hattına gelen bilgi sonrası ortaya çıktı.


Trabzon’da doğalgaz çalışmaları tam gaz sürerken bazı aksaklıklar da yaşanmıyor değil. Şehrin büyük bölümüne doğalgaz verilirken okullarda da mevcut sistemden doğalgaz sistemine dönüşümler devam ediyor.

Bu dönüşümlerden olumsuz olarak en çok etkilenen okullardan biri de Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü okulun bazı bölümlerinde doğalgaz dönüşümü tamamlanırken, dönüşüm yapılan binalardan daha üst kısımda kalan, Elektrik, Elektronik, Bilişim Bölümleri ve Spor Salonunun bulunduğu, günde ortalama 400-500 öğrencinin eğitim gördüğü C, D, E Blokları ve Spor salonu binaları ise bu dönüşüme dahil edilmedi.

Bunun nedeninin ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan, Motor ve Denizcilik bölümleri için yapılacak olan yeni binaya bu binaların da dahil edilerek yeni bir okul açılması kararı oldu.ELEKTRİK SOBALARI KURULDU

Yaşanan ısınma sıkıntısı sonrasında okul yönetimi elektrik sobaları alarak sınıflara ve atölyelere koydu. Ancak binaların elektrik aksamı bu sobaların çektiği akım yükünü taşıyamayarak yandı. Bu sorunda ana elektrik panosundan binalara yeniden bir hat çekilmesi ile çözülmeye çalışıldı.

MİLLİ EĞİTİME YAZI YAZILDI

Okul yönetiminin elektrik sobaları ve diğer çalışmaların daha erken tamamlanarak ikinci yarıya yetişmesi yönünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı gönderdiği ancak yazıya cevap alamadığı öğrenildi.KAVGA ÇIKTI

Öte yandan okulda Motor ve Denizcilik bölümlerinin binalarını yapan firma çalışanları ve Doğalgaz dönüşümünü yapan firma çalışanları arasında ortak kullanım alanları nedeniyle tartışma çıktığı ve bu tartışmanın kavgaya dönüştüğü ve olayın mahkemeye intikal ettiği iddia edildi.

SIKINTI DEVAM EDİYOR

Yapılan bütün girişimlere rağmen okulda ısınma sıkıntısının devam ettiği, öğrencilerin soğuk sınıf ve atölyelerde elektrik sobaları ile ısınmaya çalıştığı, montlarla ders yapıldığı gelen bilgiler arasında. Bazı öğrencilerin ise 4 aydır yanmayan kaloriferler nedeniyle hastalandığı bildirildi.

Haber: Tuncay Lakot

Trabzon’da doğalgaz dönüşümü ve Milli Eğitimin kararı öğrencileri vurdu

Trabzon’da doğalgaz dönüşümü ve Milli Eğitimin kararı öğrencileri vurdu


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Trabzondan 4 yıl önce
Arsin müdürünün tanımam fakat Sivaslı yaklaşımı çok tehlikeli ve yanlış. Bir araştırşak bir çok Doğu ilinde müdürler Trabzonlu. Lütfen bu tip bölücü yorumlar yapmayalım.
Oktay Arsinli 4 yıl önce
Haber 61 i duyarlılığından ötürü kutlarım. Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürlüģündeki usülsüzlükleri araştırmanız ve kamuoyunu aydınlatmanızı istiyoruz.
Ramaxan gürsoy 4 yıl önce
Koskoca Arsin'de yetişmiş kişi yokmu da Sivas'tan adam bulup müdür yapılmış. Böyle olursa usulsüzlük diz boyu olur gider. Tüm Trabzon basınının bu usülsüzlükleri araştırması gerek. İl Mudürlügü neden sessiz.
Burak 4 yıl önce
Bu olayım sorumlusu derhal görevden alınmalıdır burası Trabzonun merkezi ayıptır.
Selim 4 yıl önce
Keşke birkaç hasta öğrencide çıkarıp konuştursaydınızya
Mustafa Gürsoy 4 yıl önce
Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki usülsüzlükler neden araştırılmıyor. Neden takibe alınmiyor. Neden gizleniyor. Medya taraf mı tutuyor. Hani medya baģımsızdı.
Vatandaş 4 yıl önce
Okul hala aynı durumda insanda bir utanma olur rezil olduk diye bunlarda oda yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@