Trabzon Düzce'ye taşındı

Trabzon Valiliği ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün projesi ile hazırlanan Trabzon Kültür ve Turizm Değerlerini Tanıtım TIR’ının bu sefer ki durağı Düzce oldu. Anıtpark’ta açılan TIR, Pazar gününe kadar Düzce’de kalacak. Trabzon Valili ve Trabz

Yaşam 31.03.2015, 16:39
Trabzon Düzce'ye taşındı

Trabzon Valiliği ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün projesi ile hazırlanan Trabzon Kültür ve Turizm Değerlerini Tanıtım TIR’ının bu sefer ki durağı Düzce oldu. Anıtpark’ta açılan TIR, Pazar gününe kadar Düzce’de kalacak. 

Trabzon Valili ve Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon’un tanıtımı için büyük bir proje başlattılar. Trabzon’a ait ürün, giyişi, hediyelik eşya, çalgı, bıçak gibi ürünlerin bulunduğu TIR, Anıtpark’a kuruldu. Trabzon’da yapılan ve yöreye özgü olan tüm ürünler bu TIR’da hem sergilendi hem de satışa sunuldu. Vatandaşlar özellikle Trabzon yöresine ait peynir, tereyağı ve Trabzon yapımı bıçaklara ilgi gösterdiler.

TIR Sorumlusu Kutluhan Aksiyon, “Valiliğimiz ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün desteği ile 81 ili gezmeye başladık. TIR sayesinde Trabzon’un ürünlerini, yöresel kıyafetlerini ve bir çok özelliğini tanıtma fırsatı buluyoruz. Vatandaşlarımız özellikle Trabzon yöresel ürünlerine ilgi gösteriyorlar. Tereyağı bunların başında geliyor. Doğal tereyağı vücuttan çabuk atıldığı için sağlık yönünden de zarar vermiyor” dedi.

Trabzon Kültür ve Turizm Değerlerini Tanıtım TIR’ı, Pazar gününe kadar Anıtpark meydanında Düzcelilerin hizmetinde olacak.

GAZETECİLERİN KEMENÇE AŞKI

Trabzon standını haber yapmak için giden Düzceninsesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tezcan Solmaz ve Düzce Televizyonu Haber Kameramanı Selçuk Akyol stantta gördükleri kemençeleri ellerine alarak çalmaya çalıştılar. Gazeteciler çalmayı beceremeseler de hatıra fotoğrafı çektirmekten geri kalmadılar.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@