Teröristler araç yaktı!

Muş merkeze bağlı Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyoneti ateşe veren teröristler, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı.Muş Vali Vekili Hüseyin Gürtürk, dün akşam saatlerinde Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İ

Yaşam 21.08.2014, 12:23
Teröristler araç yaktı!

Muş merkeze bağlı Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyoneti ateşe veren teröristler, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı.

Muş Vali Vekili Hüseyin Gürtürk, dün akşam saatlerinde Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyonetin, terör örgütü PKK üyelerince durdurulduğunu bildirdi.

Bir süre propaganda yapan teröristlerin, görevli personeli serbest bıraktıktan sonra kamyoneti ateşe verdiğini vurgulayan Gürtürk, Varto ilçesine bağlı Leylek köyü yakınlarında da Varto-Karlıova yolunu kapatan bir grup teröristin, yoldan geçen araçları durdurarak terör örgütünün propagandasını yaptığını söyledi.

Vali Vekili Gürtürk, teröristlerin olayların ardından bölgeden kaçtığını ancak Varto-Karlıova yolunun halen bir grup terör örgütü yandaşı tarafından kapalı tutulduğunu belirterek, yolun açılması için ilgililerle gerekli görüşmelerin yapıldığını ifade etti.

"Şu anda müdahale gerektirecek bir durum yok fakat gerektiği zaman müdahale ederiz" diyen Gürtürk, halkın mağdur olmaması için yolun açılması gerektiğini sözlerine ekledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@