Telefonla dolandırıcılıkta yeni yöntem

Rize’de kullandıkları telekonferans yöntemi ile aynı anda kızı ile görüştürülen bir şahıs dolandırmak üzereyken son anda parasını kaptırmaktan kurtuldu.  Edinilen bilgiye göre, Şakir Yılmaz’ı arayan Bursa’da yaşayan kızı babasına belediyeden arandıklarını

Yaşam 26.03.2015, 20:34
Telefonla dolandırıcılıkta yeni yöntem
Rize’de kullandıkları telekonferans yöntemi ile aynı anda kızı ile görüştürülen bir şahıs dolandırmak üzereyken son anda parasını kaptırmaktan kurtuldu. 
 
Edinilen bilgiye göre, Şakir Yılmaz’ı arayan Bursa’da yaşayan kızı babasına belediyeden arandıklarını ve evle ilgili bir dolandırıcılık olayı yaşandığını söyledi. Bir süre sonra tekrar arayan ve telekonferans yönetimi ile aynı anda kızı ve babası ile görüşen dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcıların peşinde olduklarını, kimseye haber vermeden geri almak koşuluyla bir hesaba para yatırmalarını istedi.
 
Şakir Yılmaz, kredi kartlarından çektiği 10 bin 400 lirayı Adana nüfusuna kayıtlı R.K.’nin hesabına yatırdı. Durumdan şüphelenen Şakir Yılmaz, parayı yatırdıktan sonra banka görevlileri aracılığı ile polisten yardım istedi. Devreye giren polis para yatırılan hesaba bloke konmasını sağladı. Polise ifade veren Şakir Yılmaz telefon dolandırıcılardan şikayetçi oldu.
Dolandırıcıların telekonferans yöntemi ile aynı anda kendisini kızı ile görüştürdüğünü anlatan Şakir Yılmaz, “Böyle olmazsa belki inanmayacaktım. Ama kandırıldım. Parayı yatırdıktan sonra polisi arayınca parayı kurtardık” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@