Serbest dalış rekor denemesi Karadeniz'de yapılacak

145,3 metre serbest dalış dünya rekoru denemesi dünya şampiyonu milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy tarafından Ordu’nun Fatsa ilçesi'nin Fener Ada kuyularında gerçekleştirilecek.    Dünyada ünlü yüzlerce televizyon kanalının canlı olarak yayınlayacağı 145,3 m

Yaşam 04.02.2016, 15:17
Serbest dalış rekor denemesi Karadeniz'de yapılacak
145,3 metre serbest dalış dünya rekoru denemesi dünya şampiyonu milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy tarafından Ordu’nun Fatsa ilçesi'nin Fener Ada kuyularında gerçekleştirilecek. 
 
Dünyada ünlü yüzlerce televizyon kanalının canlı olarak yayınlayacağı 145,3 metre serbest dalış dünya rekoru denemesi, Fatsa’nın Fener Ada kuyularında dünya şampiyonu milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy tarafından yapılacak. 
 
Fatsa’nın tanıtımı açısından tarihi bir olaya sahne olacak olan rekor denemesiyle ilgili Fatsa Ticaret Borsası’nda basın toplantısı düzenlendi. Basın mensuplarını karşısına geçen milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy ile Fatsa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Osman Carlı, rekor denemesiyle ilgili önemli bilgiler verdi.
 
20160204aw650952_02.jpg
 
145,3 metre serbest dalış dünya rekoru denemesini 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yapacağını söyleyen milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, “Fatsa’da bu rekor denememizin gerçekleşmesinde Fatsa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Osman Carlı’nın katkısı çoktur. Aslında buraya ilk gelişimde aklımda rekor denemesi yoktu. Amacım, Osman kardeşimin davetiyle Fatsa’nın doğal güzelliklerini görmek ve gezmekti. Bu düşüncemiz farklı fikirlerle şekillenerek dünya rekor denemesine dönüştü. Bu süreçten sonra bir program ve çalışma içerisine girdik. Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptık. Rekor denemesini yapacağımız tarihi 30 Ağustos Zafer Bayramı günü olarak belirledik. Ayrıca rekor denememizde yapacağımız dalış uzunluğuna 145,3 olarak karar verdik. 1453 İstanbul’un fethinden esinlenerek dalış mesafemizi belirledik ve dünyada bu derinliği ilk dalan biz olacağız” diye konuştu.
 
20160204aw650952_01.jpg
 
Fatsa’nın tanıtımı için çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyen Fatsa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Osman Carlı ise, “Fatsa’da 145,3 metre dünya rekor denemesi için, ilçemize davet ettiğim Devrim Bey ile rekor deneme alanını gezdik. İlçemiz açısından büyük öneme sahip olan bu rekor deneme, ilçemize gelen 103 spor kanalı tarafından dünyaya canlı yayın olarak sunulacaktır. Aynı zamanda bu deneme için ilçemize gelecek olan Guinness dünya rekoru teknik ekibi ile ilçemizin adı dünya tarihine geçecektir. İlçemizin tanınmasında büyük etken olacak bu yarışmada, ilçemizde bulunan bütün sporcu arkadaşların destek ve yardımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@