Sahipsiz Sokak Hayvanları İçin Sağduyu Çağrısı

Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşlardan daha duyarlı olmaları konusunda çağrısında bulundu. Sokaklarda sıkça rastlanan sahipsiz sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri, beledi

Yaşam 26.11.2015, 18:36
Sahipsiz Sokak Hayvanları İçin Sağduyu Çağrısı

Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşlardan daha duyarlı olmaları konusunda çağrısında bulundu.

Sokaklarda sıkça rastlanan sahipsiz sokak hayvanlarına karşı duyarlı olan Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri, belediye ye ulaşan her türlü sahipsiz sokak hayvanı ile ilgili ihbar ve şikayetleri dikkatle değerlendiriyor. Başıboş bırakılan aşısız yada küpesiz fark edilmemiş, hasta, yavru, sahipsiz sokak hayvanlarını belediye sağlık işleri müdürlüğü ekiplerine bildirilmesi konusunda vatandaşlara hatırlatmada bulunuldu. Sağlık işleri Müdürlüğü olarak ekiplerinin asıl amacının sahipsiz sokak hayvanlarını tamamen toplayarak sokaklardan ve doğal yaşamlarından uzaklaştırmak olmadığını belirten Sağlık işleri Müdürlüğü yetkilileri yapılması gerekenin rehabilitasyon çalışmaları yapılmış hayvanların üremelerini kontrol altında alarak, bakıma ihtiyacı olan yavru yada hasta hayvanların ise barınaklarda tedavi, rehabilitasyon ve bakımlarının yapılarak tamamen düzelmesi sağlandıktan sonra yeniden doğal yaşamlarına bırakmak olduğunu ifade ettiler.

Sahipsiz Sokak Hayvanları İçin Sağduyu Çağrısı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@