Robin Williams nasıl öldü? Çarpıcı detaylar

ROBİN WİLLİAMS'IN ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDUDünya 63 yaşındaki Oscarlı yıldız Robin Williams'a ağlıyor. Williams,  evinde ölü olarak bulunmuştu. Dünyayı güldüren adamın kesin ölüm nedeni de belli oldu. Adli tabip, ünlü aktörün kendini kemeriyle astığını, ünlü

Yaşam 13.08.2014, 09:07
Robin Williams nasıl öldü? Çarpıcı detaylar

ROBİN WİLLİAMS'IN ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Dünya 63 yaşındaki Oscarlı yıldız Robin Williams'a ağlıyor. Williams,  evinde ölü olarak bulunmuştu. Dünyayı güldüren adamın kesin ölüm nedeni de belli oldu. Adli tabip, ünlü aktörün kendini kemeriyle astığını, ünlü aktörün boğularak yaşamını yitirdiğini teyit etti. NTV'nin haberine göre Robin Williams'ın olay anında herhangi bir maddenin etkisi altında olup olmadığı da araştırılıyor. Sabah saat 11.00'de, Williams'ın asistanı tarafından bulunan cesetle ilgili de çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Williams'ın yanında üzerinde kan izleri olduğu sanılan bir bıçak bulundu. Bileklerinde ise yüzeysel ise kesikler olduğu görüldü. Polis ekiplerine göre Williams'ın kendisini kemerle asmış olma ihtimali yüksek. Williams'ın kesin ölüm nedeni detaylı incelemenin ardından belli olacak.

OBAMA'DAN ÇOK KONUŞULAN MESAJ

Williams’ın ardından bir taziye mesajı yayınlayan ABD Başkanı Barack Obama, Williams’ın bir uzaylıyı canlandırdığı ‘Mork and Mindy’ adlı televizyon dizisine referans vererek, “Hayatımıza bir uzaylı olarak girdi ama sonunda insan ruhunda dokunulmadık yer bırakmadı. O bir radyocu, doktor, dadı, başkan, profesör, Peter Pan ve aradaki her şeydi. Ama benzersizdi. Bizi güldürdü, ağlattı. Sınırsız yeteneğini, ihtiyacı olanlara bize özgürce ve cömertçe verdi” dedi

ALKOL VE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Daha önceki yıllarda Alkol ve uyuşturucuya karşı mücadele veren Robin Williams, geçtiğimiz ay Minnesota'daki bir rehabilitasyon merkezine girmişti. Williams'ın, planlanandan uzun süren bir çalışma programının ardından "yeniden kendisine gelmek için" bunu yaptığı kaydedilmişti. Son olarak Temmuz ayında Los Angeles Times gazetesi aktörün tedavisinde 'ince ayar' yapmak üzere kısa süreliğine rehabilitasyon merkezine gideceğini yazmıştı.

EŞİ AÇIKLAMA YAPTI

Robin Williams'ın karısı Susan Schneider yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Bu sabah kocamı ve en iyi arkadaşımı kaybettim. Dünya ise en çok sevilen aktörlerden birisini ve mükemmel bir insanı kaybetti. Büyük acımız nedeniyle mahremiyetimize saygı duyulmasını rica ediyoruz. Umarız Robin hatıralarda ölümüyle değil, milyonlarca insana verdiği sayısız keyifli ve kahkaha dolu anla kalır."

MENAJERİ: DEPRESYON İÇİNDEYDİ

Ünlü aktörün menajeri ise yaptığı açıklamada, "Robin Williams'ı kaybettik. Kendisi bir süredir derin bir depresyon içerisindeydi. Bu çok trajik ve ani bir kayıp oldu" dedi.

2011'den bu yana Susan Schneider ile evli olan ve Türkiye'de özellikle, "Good Will Hunting", "Mrs. Doubtfire" ve "Hook" filmleriyle tanınan 63 yaşındaki Robin Williams üniversitede siyasetbilimi okudu. Mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösterilerle ün kazanan Williams, daha sonra sinema sektörüne geçti. Williams, San Fransisco'da kendisi gibi oyuncu olan Robert De Niro ile Rubicon adl lokantayı işletmekteydi. Williams'ın ilk eşi Valerie Velardi'den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams'den ise iki çocuğu bulunuyor. 

ROBİN WİLLİAMS KİMDİR?

Robin Williams, 21 Temmuz 1951 yılında ABD, Illionis'de doğdu. Robin Williams'ın annesi Laura McLaurin, babası Robert Fitzgerald'tır. Aslında üniversiteyi Siyaset Bilimi bölümünde okuyan Robin Williams üniversite yıllarının ardından gece kulüplerinde gösteriler yapmaya başladı ve ardından sinemaya adım attı. 

Robin Williams sinemadaki ününü 1987 yılında çevirdiği Günaydın Vietnam filminde canlandırdığı bir ordunun radyo muhabiri karakteriyle kazandı. Çoğunlukla komedi filmleriyle hatırlanan Robin Williams, drama dalında da oldukça başarılı işlere imza attı. Empire Magazine dergisi tarafından hazırlanan "Gelmiş Geçmiş En Yetenkli Yüz Aktör" listesine dahil edilen Robin Williams, bu listenin 63. sırasında yer aldı. Bunun yanında Entertainment Weekly tarafından da "Yaşayan En Komik Adam" seçildi. Robin Williams ayrıca sahne hayatında pek çok ödüle layık görüldü. Robin Williams, bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülü kazandı. ABD, San Francisco'da yaşayan Robin Williams burada Robert De Niro ile birlikte Rubicon Restaurant'ı işletmekteydi. Bisiklete binmeyi ve Rugby oynamayı çok seven Robin Williams, üç kez evlilik yaptı. İlk evliliğini Valerie Velardi ile yapan Robin Williams, ikinci evliliğini ise Marsha Garces Williams ile yaptı. Robin Williams'ın ikinci evliliğinden iki çocuğu dünyaya geldi. Robin Williams 2011'den itibaren ise Susan Schneider ile birlikteydi.

En iyi 5 performansı

Williams’ı sinema izleyicilerin kalbinde ayrı bir yere taşıyan 5 performansı...

1- ‘Can Dostum’ (1997)

Gus Van Sant’ın ticari başarı elde eden filminde, Matt Damon’ın canlandırdığı dehaya akıl hocalığı yapan terapist rolünde

3 kez aday olduğu Oscar’da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandı.   

2- ‘Ölü Ozanlar Derneği’ (1989)

Peter Weir imzalı yapımda öğrencilerin duygusal bağ kurduğu öğretmen rolünde komedi ile duygusallık arasında geçişteki başarısının tepe noktalarından birini sundu. Bir neslin ideal öğretmen anlayışını değiştiren Keating karakteri ‘Carpe Diem (anı yaşamak)’ mottosunu kazandırdı.

3- ‘Baskı’ (2002)

Yönetmen Mark Romanek, Williams’ın sempatik imajını ters yüz ederek ona bu filmdeki psikopat rolünü verdi. Film, aktörün rol skalasının genişliğini kanıtladı.

4- ‘Günaydın Vietnam’ (1987)

Vietnam Savaşı’nda geçen filmde, buradaki bir üsse atanan sıra dışı bir DJ’yi canlandıran Williams’ı yıldızlığa taşıyan filmdi ve ona Oscar adaylığı getirdi.

5- ‘Balıkçı Kral’ (1991)

 Williams, Jeff Bridges’in canlandırdığı gözden düşmüş talk şovcuyla Kutsal Kase’nin peşine düşen evsiz adam rolündeydi. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@