Ortahisar'dan Suriye'ye yardım eli

Ortahisar Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan gıda, giyecek ve barınma ürünlerinden oluşan 1 tır yardım malzemesi Ortahisar'dan Suriye'ye hareket etti.GENÇ: "EL BİRLİĞİ İLE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"İnanç ve insani hassasiyet

Yaşam 24.12.2014, 16:05
Ortahisar'dan Suriye'ye yardım eli

Ortahisar Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından toplanan gıda, giyecek ve barınma ürünlerinden oluşan 1 tır yardım malzemesi Ortahisar'dan Suriye'ye hareket etti.

GENÇ: "EL BİRLİĞİ İLE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

İnanç ve insani hassasiyet gereği böyle bir yardım kampanyasına ön ayak olduklarını  ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "Suriye'deki malum çatışmalardan dolayı oradaki Müslüman kardeşlerimiz zor durumda.Yani her birisi çatışmanın şiddetinden, tehlikesinden, tehdidinden daha ziyade bireysel hayatını idame ettirmekte. Böyle bir durumda asil bir toplum olan Türk milletinin bugünkü evlatları, iktidarda olan hükümetimiz ve duyarlı olan bu milletin asaletiyle, inancıyla, inancından aldığı değeriyle duyarlı olan bütün derneklerimiz, vakıflarımız el birliği ile oradaki Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Biz de bu konuda destek olmaya çalışıyoruz. Öncü olmaya çalışıyoruz. Toplumumuzu, milletimizi daha duyarlı hale getirmek için çalışıyoruz. Çünkü bizim inancımızın gereği olarak, 'Bütün müminler kardeştir.' Bu inanca sahip bir milletin evlatları olarak bu konuda zorda olan Müslüman kardeşlerimize elimizde geldiğince yardım ediyorum. Bugün de bunların bir tanesi. 

Ben bu manada gayret gösteren ve bu güne kadar çok özveriyle çalışan çok değerli Hayrat Derneği'ni ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Trabzon olarak, Ortahisar olarak onların her zaman yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum. İnşallah bir an evvel bu yardımlar ve memleketimizde toplanan diğer bütün yardımlar oraya ulaşır. Dileğimiz, umudumuz, duamız da bir an evvel bu çatışma ortamı sona erer. İnşallah oradaki kardeşlerimiz de kendi hayatlarına geri döner diye dua ediyoruz" dedi.

Yardım malzemeleri yüklenen tır daha sonra dualar eşliğinde Ortahisar'dan Suriye'ye hareket etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@