Ordulular ona ilgi göstermedi!

Ordu'da 3 konuttan 1'inde Zorunlu Deprem Sigortası olduğu belirtilerek, muhtemel bir depremde afetzede olabilecek vatandaş sayısının ürkütücü boyutlarda olacağı açıklandı.Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde zorunlu deprem sigortası ka

Ordulular ona ilgi göstermedi!

Ordu'da 3 konuttan 1'inde Zorunlu Deprem Sigortası olduğu belirtilerek, muhtemel bir depremde afetzede olabilecek vatandaş sayısının ürkütücü boyutlarda olacağı açıklandı.

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde zorunlu deprem sigortası kapsamına giren 17 milyon konuttan 6 milyon 271 bini sigortasını yaptırırken, Ordu ilinde ise, yaşayan poliçe sayısının 52 bin 713, toplam konut sayısının ise 170 bin 280 olduğu belirtildi.

Toplam konutların yüzde 31'inin sigortasının olduğu belirtilen açıklamada, Ordu ili sigortalılık veri oranlarına bakıldığında meydana gelebilecek deprem felaketi sonrasında mağduriyet yaşanabilecek hane sayısının oldukça yüksek olacağı vurgulandı. Açıklamada, muhtemel bir depremde afetzede olabilecek vatandaş sayısının ürkütücü boyutlara ulaşabileceği kaydedildi.

Bu arada İl Adet ve Acil Durum Müdürlüğü'nce Zorunlu Deprem Sigortası'nı özendirmek için 18 Ağustos 2014 tarihinde Tahıl Pazarı mevkisinde Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Tanıtım Standı kurularak, DASK konulu tanıtıcı materyaller ile zorunlu deprem sigortasının tanıtımı yapılacak. Öte yandan, camilerde cuma hutbesinde DASK konusunda halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler