7m


7m

hyundai

Öğrenci yurdunda çocuklara şiddet! Gözaltına alındı

İstanbul'da öğrenci yurdunda şiddet kameraya yansıdı. Valilik açıklama yaptı

Yaşam 25.03.2022, 11:08

İstanbul Esenler’deki özel bir yurtta erkek öğrencilere şiddet uygulayan bir yurt görevlisinin görüntüleri sosyal medyada infial yarattı. İstanbul'da bir tarikata ait bulunduğu belirtilen erkek öğrenci yurdunun emniyet kamerası görüntüleri çocuklara şiddet uygulandığını gözler önüne serdi.

Görüntüleri CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya paylaştı. 

Valilik: gözaltına alındı

İstanbul Valiliği ise yaptığı açıklamada sözkonusu görevlinin gözaltına alındığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan Esenler'deki özel erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisinin, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, "Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz" ifadesi yer aldı.


Yorumlar (1)
..... 3 ay önce
Tabii yurt Süleymancılara ait olunca, Sülaymancılar da İP i destekleyince muhalefet bu işin üstüne hiç gitmedi. Süleymancılar yurdu kapatılsın demedi. Görüyorsunuz işte muhalefet işine gelene muhalefet yapmaz, olay ne olursa olsun. Yazık be. Bunlar iktidara güya aday.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@