Nöbette büyük sürpriz

Genelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 4. Hudut Alay Komutanlığında vatani görevini yapan iki asker, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle sürpriz şekilde buluşturuldu. Suriye sınırındaki At

Yaşam 01.01.2015, 10:15
Nöbette büyük sürpriz

Genelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 4. Hudut Alay Komutanlığında vatani görevini yapan iki asker, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle sürpriz şekilde buluşturuldu.
 
Suriye sınırındaki Ata Karakolu gözetleme kulesinde görevli Piyade  Çavuş Tuncay Sardoğan ve Piyade Onbaşı Onur Mavigül nöbet tuttukları sırada,  Denizli ve Diyarbakır'dan getirilen aileleriyle bir araya geldi. Nöbet kulübesinde ailesini karşısında gören askerlerin anne ve  babalarıyla kucaklaşması duygulu anlar yaşattı. Çocuklarına sarılarak hasret  gideren aileler de kendilerine en büyük yeni yıl hediyesinin bu şekilde  verildiğini dile getirdi 
 
"Evimde ailemle olmak isterdim" 
 
Tezkeresine 2 ay kalan ve 3 aydır Suriye sınırında gözetleme kulesinde  nöbet tutan Piyade Çavuş Sardoğan,  yaptığı açıklamada, herkesin  yeni yılını kutladı. Yeni yılın Türk milleti başta olmak üzere herkese huzur ve mutluluk  getirmesini dileyen Sardoğan, "Evimde ailemle birlikte olmak isterdim" dedi. 
 
Sardoğan bu sözlerinin ardından bir anda ailesini karşısında görmenin  heyecanını yaşadı. Anne Figen Sardoğan, oğlu ile göz göze geldiği sırada gözyaşlarını  tutamadı. 
 
"Güvenlik için nöbet tutan oğlumla gurur duyuyorum" 
 
Oğluyla doyasıya kucaklaşarak hasret gideren Sardoğan, bu anı hayal  bile edemeyeceğini belirtti.Sardoğan, şöyle konuştu: 
 
"Oğlumun burada huzurlu ve güvende olduğunu bilmek bize yetiyordu.  Sınırda güvenlik için nöbet tutan oğlumla gurur duyuyorum. Bütün Türk askerleri  böyle olsun istiyorum. Onu çok güzel bir şekilde uğurladım. Çok güzel bir şekilde  karşılamayı ümit ediyorum."Baba Mesut Sarıdoğan da, oğlunu gördüğü için çok sevindiğini dile  getirdi. 
 
Gözlerinin dolduğu görülen Sardoğan ise, tezkere öncesi ailesini  görmenin mutluluğunu yaşadığını anlatarak, "Komutanlarıma teşekkür ediyorum" diye  konuştu. 
 
"Oğluma çok güzel bakmışlar" 
 
Piyade Onbaşı Onur Mavigül de merkez kule gözetleyici yardımcısı  olarak görev yaptığını, hudutların bir milletin namus ve şerefinin korunduğu  yerler olduğunu kaydetti. 
 
"Bu nedenle milletimizin gözü arkada kalmasın. Biz gözümüzü  kırpmıyoruz" diyen Mavigül, tüm ülkede yeni yılın sağlık, mutluluk, birlik ve  beraberlik içerisinde geçmesini diledi. 
 
Mavigül, "Mümkün olsaydı ailemle birlikte olmak isterdim" şeklinde  konuştu. Bu sırada annesini karşısında gören Mavigül, şaşkınlığını gizleyemedi. Annesine sarılarak özlem gideren Mavigül, bu buluşmayı gerçekleştiren  komutanlarına teşekkür etti. 
Anne Perihan Mavigül de tarifi imkansız duygular yaşadığını aktardı. Yılbaşında oğlu ile bir araya gelmesine katkı sunan komutanlara  teşekkür eden Mavigül, "Oğluma çok güzel bakmışlar" dedi. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@