Mayınlara aldırmadan Türkiye'ye kaçıyorlar

IŞİD’ın kontrolünün bulunduğu bölgelere yakın köylerdeki Suriyeliler, ülkelerinden kaçarak Kilis üzerinden Türkiye’ye geliyor.Kilis’in Yavuzlu köyü ile Elbeyli ilçesinin bulunduğu bölgenin Suriye tarafının, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kontrolünde bulunm

Mayınlara aldırmadan Türkiye'ye kaçıyorlar

IŞİD’ın kontrolünün bulunduğu bölgelere yakın köylerdeki Suriyeliler, ülkelerinden kaçarak Kilis üzerinden Türkiye’ye geliyor.

Kilis’in Yavuzlu köyü ile Elbeyli ilçesinin bulunduğu bölgenin Suriye tarafının, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kontrolünde bulunması nedeniyle ABD önderliğindeki koalisyonun Suriye’de IŞİD mevzilerini vuracağını açıklamasından sonra IŞİD’in kontrolünün bulunduğu köylere komşu olan Suriyeliler, akın akın Türkiye’ye geliyor. Yanlarında aldıkları eşyalarla birlikte kilometrelerce yürüyerek Kilis’in Elbeyli ilçesi Suriye sınır hattına geliyor. Günün ilk ışıkları ile birlikte Suriyeliler, binlerce cana mal olan Türkiye-Suriye sınırında ölüm kusan mayınlara aldırış etmeyerek kendilerini güvende hissettikleri Türkiye’ye geliyor. Koşar adım gelen Suriyeliler, kendilerini bekleyen yakınlarının araçları ile yolcu taşıyan araçlara binerek Elbeyli ilçesinden ayrılıyor. Kilometrelerce yürüyen Suriyelilerin bitkin ve yorgun oldukları, yanlarında getirdikleri eşyaları taşımakta zorluk çektikleri gözlendi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler