7m


7m

hyundai

Konyalı Gazeteciler Van’da

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC), Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Konya'dan 28 gazeteci Van'a geldi. 'Gazeteci Değişim Programı" çerçevesinde gelen Konya Gazet

Yaşam 28.08.2015, 19:05
Konyalı Gazeteciler Van’da

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC), Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Konya'dan 28 gazeteci Van'a geldi.

'Gazeteci Değişim Programı" çerçevesinde gelen Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, Konya ve Diyarbakır Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürleri ve yaklaşık 30 Konyalı gazeteci, üç günlük program dahilinde Van'ın tarihi ve turistik bölgelerini gezecek. Gezi kapsamında Gevaş'a gelen gazetecilere Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Bekleyen, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sevinç ve Yusuf İdiz eşlik etti. İlçeye ilk kez gelen gazetecilere öğle yemeğinde Gevaş Kaymakamı Nedim Akmeşe de eşlik etti. Yemeğin ardından tekne ile Akdamar Adası'na geçen gazeteciler, burada bir çay molası verdi. Profesyonel Kokartlı Rehber Emin Toktaş'ın rehberliğinde Akdamar Kilisesi ve adayı gezen gazeteciler, daha sonra Van Gölü'nde yüzmenin keyfini yaşadılar. Akdamar ve Van Gölü'ne hayran kalan gazeteciler tekrar teknelerle Gevaş'a oradan da karayolu ile Van'a döndüler.

Konyalı Gazeteciler Van’da

Konyalı Gazeteciler Van’da


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@