7m

7m

hyundai

Kış saati uygulaması kaldırıldı

Yaz saati uygulaması kalıcı hale getirildi.

Yaşam 08.09.2016, 08:39 08.09.2016, 10:55
Kış saati uygulaması kaldırıldı
Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre; gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla 26 Mart 2016 tarihinden itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat ileri alınması şeklinde başlayan yaz saati uygulamasının her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca, güneş ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla tüm yurtta saatlerin yeniden düzenlenmesi hakkındaki 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan "30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması" ibaresi de yürürlükten kaldırıldı.

Bu kararla birlikte saatleri ileri - geri alma devri kapandı. Artık kış saati uygulamı adı altında saatleri geri alınmayacak. Bunun ilk başta sıkıntılar çıkarma ihtimali bulunsa da artık bir çok ülke saat değişikliği yapmıyor.

MEMUR MESAİ SAATLERİ DEĞİŞECEK Mİ?

Bilindiği gibi kış saati uygulaması ile birlikte özellikle büyük kentlerde memurların mesai saatlerinde değişiklik yapılıyordu. Kış saati uygulamasına geçilmeyeceği için şimdi bu değişiklik yapılacak mı henüz bilinmiyor. Memur mesai saatleri trafiği rahatlatmak adına değiştirildiği için yeni bir düzenlemeye gidilebilir. Bu konunun önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar (2)
irfan 6 yıl önce
Şehrimiz için çok güzel bir karar özellikle kış ayları için gün ışığından daha fazla yararlanmak adına faydalı olacaktır.
ŞEHZADE 6 yıl önce
iyi oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@