Kaçırılan liseli genç bulundu

Çekmeköy’de okuldan çıkıp minibüsle eve dönerken evinin yakınlarında kaybolan Trabzonlu ve Rizeli anne babanın 16 yaşındaki oğlu Ant Sekban bulundu. Kaçırıldığı iddia edilen Ant’ın kendisini alıkoyanların jandarma ekiplerinin yaptığı operasyondan korkup K

Yaşam 30.12.2014, 09:34
Kaçırılan liseli genç bulundu

Çekmeköy’de okuldan çıkıp minibüsle eve dönerken evinin yakınlarında kaybolan Trabzonlu ve Rizeli anne babanın 16 yaşındaki oğlu Ant Sekban bulundu.
 
Kaçırıldığı iddia edilen Ant’ın kendisini alıkoyanların jandarma ekiplerinin yaptığı operasyondan korkup Kurtköy’de serbest bırakıldığı iddia edildi.
 
Minibüsle eve dönerken kaybolan 16 yaşındaki Ant Sekban Kurtköy’de bulundu. İddiaya göre, Ant kendisine adres sorma bahanesiyle otomobille yaklaşan 2-3 kişi tarafından kaçırıldı. Şüphelerin ilçe jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlardan haberdar oldukları ve yakalanmamak için Ant’ı serbest bıraktığı iddia edildi. Serbest bırakıldıktan sonra telefonla ailesini aradığı öğrenilen Ant, daha sonra jandarma ekiplerince bulunduğu yerden alınarak Çekmeköy Reşadiye Mahallesi Çiftpınar Sokak'ta bulunan evine getirildi. 
 
SEVİNÇLE KARŞILANDI
Eve gelen Ant Sekban, burada annesi Gamze Sekban, amcası İhsan Sekban, yakınları ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Sekban, ailesi ve arkadaşlarına uzun süre sarıldıktan sonra evine girdi. Sekban ailesi bir süre sonra evden çocukları Ant ile kol kola çıkarak gazetecilere açıklama yaptı.
 
"HİÇ KORKMADIM, İYİ BAKTILAR BANA"
Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Ant Sekban, "Mutluyum. Söyleyecek bir şey yok. Geldik eve mutluyuz. Karşılaştık, sarıldık; çok da güzel oldu. Bütün aile, arkadaşlar toplandık. Başka söyleyecek bir şey yok. Hiç korkmadım, iyi baktılar bana. Ama tabi üzüldüm. Sonuçta evde değildim. Annemi, babamı ve arkadaşlarımı özledim" şeklinde konuştu.
 
"EVLADIMIZI BİZE KAVUŞTURDULAR"
Oğlunun bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Baba Atilla Sekban, "Sizin de yardımlarınız önemli, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkürü jandarma komutanı ve jandarma teşkilatına ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaparak evladımızı bize kavuşturdular. Aynı zamanda belediye başkanı ve kaymakamımıza da teşekkür ediyorum. Hepsinin bize çok büyük desteği oldu. Mutluyuz. Şuan bu işin hukuki bir yanı var. O yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum" dedi.
Ant Sekban'ın kaçırılmış olabileceği iddiasının sorulması üzerine baba Sekban, "Onun gibi bir şey, fazla bir detay vermeyelim. Çünkü jandarmanın işini zorlaştırırız" cevabını verdi. 
Ant Sekban'ın annesi Gamze Sekban ise sadece, "Çok mutluyum" demekle yetindi. 
 
"JANDARMADAN TESLİM ALDIK"
Amca İhsan Sekban da, "Evet kavuştuk yeğenimize, kardeşimize. Tüm Türkiye'ye ve size teşekkür etmek istiyorum. Cuma akşamından beri kaybolan yeğenime sizlerin, tüm Türkiye'nin ve arkadaşlarımızın sayesinde kavuştuk. Jandarmadan teslim aldık. İfadesini aldılar. Hastaneye gitti, muayenesini oldu. Ve teslim ettiler bize. Şuan burada. Yeğenim Ant Sekban aradı bizi. Ben buradayım, gelin beni alın dedi. Hiçbir şey anlatmadı" ifadesini kullandı. Jandarma ekiplerinin konuyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@