İkinci Çernobil mi?

1986 yılında Ukrayna'da Çernobil Nükleer Santrali'nde meyada gelen ve çok sayıda insanı etkileyen patlamanın ardından yine  Ukrayna'nın güneydoğusunda bulunan Avrupa'nın en büyük, dünyanın da beşinci büyük nükleer santrali olan Zaporizhye Nükleer Santrali

Yaşam 03.12.2014, 15:18
İkinci Çernobil mi?
1986 yılında Ukrayna'da Çernobil Nükleer Santrali'nde meyada gelen ve çok sayıda insanı etkileyen patlamanın ardından yine  Ukrayna'nın güneydoğusunda bulunan Avrupa'nın en büyük, dünyanın da beşinci büyük nükleer santrali olan Zaporizhye Nükleer Santrali'nde bir kaza meydana geldiği açıklandı.
 
Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk gelişmeyi "Zaporizhye Nükleer Santrali'nde bir kaza meydana geldiğini biliyorum" diyerek duyurdu.

Enerji Bakanı Volodimir Demçişin ise kazanın herhangi bir tehdit oluşturmadığını öne sürerek, "Reaktörlerle ilgili sorun yok" dedi. Demçişin, kazada 'enerji çıktı sistemi'nin etkilendiğini, üretimle ilgisi olmadığını söyleyerek santralin 5 Aralık'ta normal çalışma düzenine dönebileceğini söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Mehmet Kemal Türk 7 yıl önce
Tedirginlikle takip ediyorum , umarım sızıntı yaratacak bir kaza değildir. Özellikle Ermenistandaki her an patlamaya hazır santral aklıma geldikçe uykularım kaçıyor. Allah çoluk çocuğumuzu korusun .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@