Gümrükçüoğlu: "Varlığın özüne ve anlamına yolculuk..."

Hazreti Muhammed'in göğe yükselerek Allah-u Teala'nın huzuruna çıktığı gece oaln Miraç Kandili dolayısıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu mesaj yayınladı. Gümrükçüoğlu, mesajında, Miraç Kandili'nin önemine dikkati çekti.   Mi

Yaşam 03.05.2016, 10:48
Gümrükçüoğlu:

Hazreti Muhammed'in göğe yükselerek Allah-u Teala'nın huzuruna çıktığı gece oaln Miraç Kandili dolayısıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu mesaj yayınladı.

Gümrükçüoğlu, mesajında, Miraç Kandili'nin önemine dikkati çekti.
 
Miraç Kandili'nde yapılan duaların kabul edilmesini dileyen Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:
 
"Yüce Allah tarafından alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin Cenab-ı Hak'kın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen ve varlığın özüne ve anlamına yolculuğu ifade eden isra ve miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç hadisesi, bizlere insanın ilahi rızaya ulaştığında idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebileceğini, dünyevi ortamdan sıyrılarak, mana aleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erişmenin ancak gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlerle bütünleşmekten, her şeyin sahibi olan yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçeceğini de hatırlatır. Miraç gecesinin tüm dünyaya huzur getirmesi dileğiyle Trabzon halkının ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik ediyorum."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@